خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷ساعت : ۱۱:۳۴کد مطلب: 11241

مردم این‌منطقه اعتماد به نفس را جایگزین اعتماد به نفت کردند

فرماندار آران و بیدگل گفت: این شهرستان نقش مهمی در بخش صادرات غیرنفتی کشور دارد و سالانه نزدیک به ۱۰۰…

فرماندار آران و بیدگل گفت: این شهرستان نقش مهمی در بخش صادرات غیرنفتی کشور دارد و سالانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی به کشورهای خارجی صادرات دارد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بایبوردی یک‌شنبه در دیدار با صاحبان صنایع آران و بیدگل بیان کرد: بر اساس آمارهای گمرکی در ۶ ماهه نخست سال‌جاری نزدیک به ۵۶ میلیون دلار فرش ماشینی از این شهرستان صادر شده که با درنظرگرفتن ۶ ماهه دوم سال پیش، این رقم در پایان سال‌جاری به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

وی با اشاره به فعالیت ۶۰۰ کارخانه تولید فرش ماشینی در آران و بیدگل افزود: ورود جدی بخش خصوصی به عرصه تولید و اقتصاد در این شهرستان، نرخ بیکاری را به نزدیک پنج درصد رساند که نشان می‌دهد مردم منطقه، اعتماد به نفس را جایگزین اعتماد به نفت کردند.

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر نقش بسیار مهم شهرک‌های صنعتی و مجتمع فولاد کویر در توسعه این شهرستان اضافه کرد: تک‌محصولی‌بودن هم فرصت و هم تهدید است که باید با برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه، تهدیدها را به کمترین میزان ممکن برسانیم.

وی تاکید کرد: باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه فرش ماشینی کمک گرفته شود تا صنایع بتوانند با علم روز به توسعه و رشد تولید خود کمک کنند.

بایبوردی، توسعه گردشگری را نیز موجب رونق صنعت فرش ماشینی برشمرد و تصریح کرد: باید با ایجاد نمایش‌گاه‌های فرش در نقاط تجمع گردش‌گران و فراهم‌کردن زمینه بازدید از کارخانه‌ها، آن‌ها را در کنار آشناکردن با فرآیند تولید به خرید نیز ترغیب کرد.

وی همچنین با اشاره به تحقق ۹۴ درصدی اشتغال در یک‌سال گذشته، عنوان کرد: یک هزار و ۶۹۷ شغل پیش‌بینی شده بود که نزدیک به یک هزار و ۵۹۹ فرصت شغلی ایجاد شد و باید تلاش کنیم تا این آمار افزایش یابد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.