خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۰:۵۶کد مطلب: 17148

مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

آغاز احیا و مرمت قنوات نطنز با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد تومان

مشکات آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: مرمت و احیای قنوات نطنز با اعتباری بالغ‌بر ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون…

مشکات آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: مرمت و احیای قنوات نطنز با اعتباری بالغ‌بر ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز شده است.

عبدالرضا مهدی بادی اظهار کرد: با تخصیص این اعتبار ۱۱ میلیارد ریالی، عملیات لایروبی، آواربرداری و همچنین نصب کَوَل، خروجی آب این قنوات بیشتر شده است.

وی افزود: علاوه بر افزایش خروجی آب قنوات به علت لایروبی و آواربرداری، بارش‌های بیش از حد بهاری باعث شده که خروجی آب قنوات چند برابر شود که عدم لایروبی قنوات قدیمی، باعث بالازدگی آب در برخی از نقاط مسیر قنات‌ها بود.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: این ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی و همچنین اعتبارات مربوط به خشکسالی کسب شده که تلاش‌های نماینده فقید شهرستان نطنز و بخش قمصر در دریافت این اعتبارات قابل توجه است.

مهدی بادی تصریح کرد: با توجه به وضعیت آبی موجود در منطقه، احیای قنات‌ها و حفظ و نگهداری آن‌ها سبب رفع بسیاری از مشکلات در حوزه کم‌آبی و بحران آب می‌شود و امیدواریم مردم و به خصوص مالکان قنات‌ها در امر نگهداری قنات‌ها ما را یاری کنند.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.