خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷ساعت : 15:27کد مطلب: 10133

آغاز مرمت مسجد جامع روستای تاریخی محمدآباد

مرمت مسجد جامع روستای تاریخی محمد آباد از توابع بخش مرکزی آران و بیدگل آغاز شد. به گزارش صدا و…

مرمت مسجد جامع روستای تاریخی محمد آباد از توابع بخش مرکزی آران و بیدگل آغاز شد.

به گزارش صدا و سیما، رییس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: این طرح با تخصیص اعتباری حدود ۱۰۰ میلیون ریال در مدت دو ماه اجرا می‌شود.

مجید نوری افزود: اجرای ختایی‌فرش کف، تراشیدن اندود کاهگل دیوارهای عمودی، اجرای اندود کاهگل و سیم‌گل دیوارهای عمودی، اجرای نماچینی قسمتی از لبه بام، اجرای اندود گچ و خاک و اندود گچ کشته نهایی مراحل اصلی عملیات مرمتی مسجد جامع روستای تاریخی محمدآباد است.به گفته نوری مسجد جامع محمد آباد مربوط به عصر ایلخانی است که در سال ۱۳۷۹ به شماره ۳۶۲۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل همچنین به صدور مجوز اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در آران و بیدگل اشاره کرد و افزود: در پنجمین نشست کمیته فنی اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در سال ۹۷ در استان اصفهان مجوز اولیه تاسیس ۵ اقامت‌گاه شامل ۴ اقامت‌گاه روستایی در روستای کاغذی و یک اقامت‌گاه در روستای قاسم‌آباد بخش کویرات آران و بیدگل مصوب و صادر شد.

۱۳۵ اثر تاریخی و معنوی آران و بیدگل درفهرست آثار ملی کشور ثبت شده است و از این نظر آران و بیدگل پس از کاشان دومین شهرستان از نظر ثبت آثار در استان اصفهان به‌شمار می‌رود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.