خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷ساعت : 17:49کد مطلب: 13366

آموزش‌وپرورش کاشان اعتقاد و علاقه‌ای به تحقیق و پژوهش ندارد

همایش «پژوهش آینه بالندگی فکر» در راستای تقدیر از پژوهش‌گران برتر کشوری و استانی ۲۵ دی‌ماه در حالی برگزار شد…


همایش «پژوهش آینه بالندگی فکر» در راستای تقدیر از پژوهش‌گران برتر کشوری و استانی ۲۵ دی‌ماه در حالی برگزار شد که رتبه نخست جشنواره خوارزمی و رتبه نخست پژوهشگر برتر در حوزه شهری و رتبه برتر اقدام پژوهی کشور از کاشان بود.

به گزارش کاشان نیوز درخشش دبیران و دانش‌آموزان کاشانی در حوزه پژوهش با وجود عدم توجه و علاقه مدیریت فعلی، زبان‌زد و در کانون توجه آموزش‌وپرورش کشور و استان است.

به گفته یک کارشناس پژوهش مرکز تحقیقات معلمان کاشان، وظیفه دعوت از فرماندار، رئیس شورای شهر، نماینده مجلس و شهردار توسط کارشناسی پژوهش اپژوهش‌گران برتر استانی و کشوری آموزش و پرورش کاشاننجام‌شده اما علت عدم حضور آنان نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

این بی‌اعتقادی و بی‌علاقگی وقتی روشن‌تر می‌شود که در همایش سالانه تقدیر از این پژوهش‌گران برتر از حضور مدیر آموزش‌وپرورش و روابط عمومی آن به‌عنوان متولی اطلاع‌رسانی خبری نیست.

زهرا رسول‌زاده اذعان داشت؛ عدم حضور مدیریت در جلسات کمیته‌های پژوهشی احتمالاً بیانگر عدم علاقه و اعتقاد عملی مدیریت آموزش‌وپرورش به امر مهم و جهانی پژوهش است.

رتبه‌های برتر کشوری آینه تمام نمای آموزش‌وپرورش پویا و علم مدار دبیران و دانش آموزان کاشان است و دریغ که گویا مسئولان دغدغه‌ای جز سیاست زدگی ندارند.

زهرا رسول‌زاده در مورد محتوی این مراسم اضافه کرد: در این همایش از رتبه نخست جشنواره خوارزمی خانم فرناز جلال‌زاده، پژوهش‌گر برتر کشوری آقای محمد بهرام، رتبه برتر اقدام‌پژوهی کشور آقایان حسین سربلوکی، ماشاالله مشکینی، سیدعلی خوارزمی توسط معاونت پژوهش و معاونین متوسطه و پرورشی تقدیر شد.

رتبه‌های برتر استانی پژوهش معلم محور و درس پژوهی استانی و بیش از چهل رتبه برتر منطقه از دیگر تقدیر شدگان هستند.

بیش از ۱۲۰ عنوان کتاب از دبیران و معلمان نویسنده برای نخستین‌بار در نمایش‌گاهی در کنار این همایش در معرض دید قرار گرفت و از همه آنان تقدیر شد.

حضور دانش آموزان مخترع با دست‌سازههای پژوهشی بخش درخشان دیگری از این همایش بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.