خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸ساعت : ۰۹:۲۸کد مطلب: 14933

واکنش شرکت آبفا به خبر اتهام اختلاس و دستگیری فرماندار اسبق کاشان

آنچه تاکنون مشخص شده، کمتر از ۱۰ میلیارد تومان است/ پرونده درحال بررسی است

روابط عمومی آبفای غرب تهران به خبر دستگیری ابوالفضل صدرائیه فرماندار اسبق کاشان به اتهام اختلاس ۷۰۰ میلیاردی واکنش نشان…

روابط عمومی آبفای غرب تهران به خبر دستگیری ابوالفضل صدرائیه فرماندار اسبق کاشان به اتهام اختلاس ۷۰۰ میلیاردی واکنش نشان داد. این روابط عمومی در بیانیه خود از انتصاب سرپرست جدید برای شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران خبر داده است.

 

خبر دستگیری صدرائیه پس از انتشار در یک کانال تلگرامی در خارج از ایران، توسط کانالهای تلگرامی داخلی بازنشر شد.

در خبر منتشر شده آمده بود: «ابوالفضل صدرائیه فرماندار ویژه سابق کاشان و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران به علت اختلاس ۷۰۰ میلیارد تومانی به همراه «غلامرضا مرادی» معاون مهندسی این شرکت، توسط وزارت اطلاعات و در محل کار بازداشت شده است.

این بازداشت به صورت ناگهانی و ضربتی با هجوم تیم عملیات ویژه وزارت اطلاعات انجام شده است.»

 

آبفای تهران در بیانیه خود این مبلغ را تکذیب کرده و نوشته « آن‌چه تاکنون مشخص شده، مربوط به پروژه ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رباط‌کریم است که از زمان آغاز پروژه تاکنون رقمی کم‌تر از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.»

 

متن کامل این بیانیه روابط عمومی آبفا بدین شرح است:

در پی انتشار خبری در رسانه معاند آمدنیوز مبنی بر وقوع اختلاس ۷۰۰میلیاردی در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه آبفای استان تهران، روابط عمومی این شرکت توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی در این زمینه ارائه داده است:

ارقام ادعایی در اخبار نشریافته (۷۰۰ میلیارد تومان) به‌کلی نادرست است و آن‌چه تاکنون مشخص شده، مربوط به پروژه ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رباط‌کریم است که از زمان آغاز پروژه تاکنون رقمی کم‌تر از ۱۰ میلیارد تومان بوده است و رقم کلی آن نیز تا پایان ساخت معادل ۴۹میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و مشخص نیست که رقم ۷۰۰ میلیارد تومان چگونه در این خبرسازی قید شده است.

این تصفیه‌خانه به منظور رفاه حال شهروندان شریف شهرهای جنوب غربی استان تهران احداث شد که روزانه بیش از ۴۴هزار مترمکعب فاضلاب را به صورت شبانه‌روزی تصفیه می‌کند و جمعیتی بالغ بر ۲۲۰هزار نفر را پوشش می‌دهد.

لازم به ذکر است معاون وقت مهندسی و توسعه شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران در سال گذشته از این سمت برکنار شده و موارد اتهامی مرتبط با تخلفات مالی نامبرده و مدیرعامل پیشین آبفای جنوب غربی از سوی مراجع قضایی در حال بررسی است و طبعا هر گونه اظهار نظر بعدی در زمینه ایعاد این موضوع منوط به اعلام نظر رسمی مراجع ذی‌صلاح خواهد بود.

به همین اعتبار از فعالان رسانه‌ای کشور انتظار می‌رود ضمن پرهیز از هر گونه چشم‌پوشی بر تخلفات، هم‌چون همیشه چراغی برای تنویر افکار عمومی مخاطبان خود باشند.

هم‌چنین لازم به اشاره است که در حال حاضر سرپرست جدیدی برای شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران منصوب شده است تا خللی در روند خدمات‌رسانی به شهروندان وارد نشود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.