خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, 9 تیر , 1397ساعت : 12:21کد مطلب: 9223

آیین بزرگ‌داشت علامه قطب‌الدین راوندی در رواند برگزار شد

آیین بزرگ‌داشت علامه قطب‌الدین راوندی با حضور شخصیت‌های فرهنگی، مسوولان، روحانیون و عموم مردم در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای المهدی راوند…

آیین بزرگ‌داشت علامه قطب‌الدین راوندی با حضور شخصیت‌های فرهنگی، مسوولان، روحانیون و عموم مردم در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای المهدی راوند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ «محمدرضا صبوحی» استاد حوزه و دانشگاه در این آیین به تشریح ابعاد شخصیتی و جایگاه این روحانی برجسته پرداخت و گفت: این عالم برجسته جهان تشیع در زمینه‌های گوناگون علمی صاحب‌نظر بوده است.

وی افزود: تبحر در بیشتر رشته‌های علمی و فقهی و داشتن فهم عمیق و کامل از مباحث گوناگون، این روحانی بزرگ‌وار را به یکی از شخصیت‌های برجسته جهان اسلام مبدل کرده‌بود.

علامه قطب‌الدین ابوالحسین سعید بن هبه‌اله راوندی عالم بزرگ، محدث، مفسر، متکلم، فقیه، فیلسوف و تاریخ‌دان بزرگ شیعه قرن ششم، در راوند کاشان متولد شد در محضر روحانیون برجسته‌ای همچون شیخ ابوعلی طبرسی، عمادالدین طبری و سید مرتضی رازی کسب علم کرد و سپس به شهر قم رهسپار و در مدتی کوتاه از چهره‌های سرشناس شیعه شد.

از شاگردان این عالم برجسته می‌توان به نصیر الدین حسین بن سعید راوندی، ظهیرالدین محمد بن سعید راوندی، قاضی احمد بن علی بن عبدالجبار طوسی، قاضی جمال‌الدین علی بن عبدالجبار طوسی اشاره کرد.

از علامه قطب‌الدین بیش از ۵۰ جلد کتاب با موضوعاتی همچون علم تفسیر، فقه، حدیث، فلسفه، کلام، به یادگار مانده است.

قطب راوندى ۱۴ شوال سال ۵۷۳ هجرى در شهر قم دار فانی را وداع گفت و در صحن بزرگ حرم حضرت معصومه(ص)به خاک سپرده شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.