خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷ساعت : ۰۱:۵۴کد مطلب: 7774

آیین نکوداشت و تجلیل از خدمات هنری احمد حلی برگزار می‌شود

آیین نکوداشت استاد «سید احمد حلی» هنرمند موسیقی و آواز کاشان، در برنامه‌ای با عنوان «دوام مکتب عشق» پنج‌شنبه ۶…

آیین نکوداشت استاد «سید احمد حلی» هنرمند موسیقی و آواز کاشان، در برنامه‌ای با عنوان «دوام مکتب عشق» پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

به گزارش کاشان نیوز؛ این آیین به ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و موزه مردم‌شناسی خانه تاریخی کاج کاشان از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

در این آیین شاگردان استاد و اصحاب موسیقی کاشان به بررسی ابعاد مختلف شخصیت هنری، اخلاقی و فرهنگی «سیداحمد حلی»، مدرس و مروج آواز ایرانی خواهند پرداخت.

سید احمد حلی متولد ۱۳۳۱ در کاشان، آواز را سال‌های پیش از انقلاب نزد استاد «محمد قراملکی» و «استاد حجازی» فراگرفته و پس از آن در رادیو نزد «استاد صالح عظیمی» تکمیل نموده و به رادیو دعوت شد و از سال ۱۳۶۱همکاری خود را با تلویزیون رادیو و تلویزیون آغاز کرد.

وی تا سال ۷۰ تمام وقت با این سازمان همکاری داشت و از آن زمان به کاشان بازگشته و با دایرکردن کلاس‌های آواز در کاشان، سهم قابل توجهی در آموزش آواز در کاشان داشته است. محمد معتمدی چهره برجسته آواز ایران از شاگرادان استاد حلی است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.