خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۵ساعت : 00:01کد مطلب: 3450

احتمال وجود ۴۰۰ مبتلای به ایدز در کاشان/ جان باختن ۲۶ بیمار مبتلای به ایدز در کاشان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پیش بینی کرده که تعداد واقعی مبتلایان به ایدز در این شهرستان بیشتر از…

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پیش بینی کرده که تعداد واقعی مبتلایان به ایدز در این شهرستان بیشتر از ۴۰۰ نفر باشند.
به گزارش مشکات آنلاین به نقل از  پورتال خبری کاشان، سیدعلیرضا مروجی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی
کاشان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران تعداد بیماران مبتلا به ایدز در شهرستان کاشان را تا پایان سال گذشته ۱۲۷ نفر اعلام کرد و پیش بینی کرد تعداد واقعی بیماران ایدز در شهرستان کاشان بالغ بر ۴۰۰ نفر باشند.
به گفته وی، از ۱۲۷ بیمار مبتلا به ایدز شناسایی شده در شهرستان کاشان  ۲۶ نفر جان خود را از داده اند.
 
دکتر مروجی در جواب این سؤال خبرنگار پورتال خبری کاشان که آمار بیماران مبتلا به اچ آی وی در شهرستان کاشان نسبت به سال هیچ تغییری نداشته است، گفت: ثابت ماندن تعداد بیماران به مبتلا به اچ آی وی در شهرستان کاشان به منزله ثابت ماندن بیماران نیست بلکه مشکل و چالش اصلی عدم شناسایی این بیماران در شهرستان کاشان است.
 
دکتر مروجی با اشاره به این که ۷۲ درصد از ۱۲۷ نفر بیمار ابتلا به ایدز در شهرستان کاشان از راه تزریق مبتلا شدند یاد آورشد: ۲۰ درصد ازبیماران ایدز در کاشان از راه جنسی ، ۲ درصد از طریق مادر به نوزاد و ۶ درصد نیز ناشناخته است.
 
 دکتر مروج گفت: ۷ درصد از ۱۲۷ بیمار مبتلا ایدز در کاشان خانم ها هستند و ۹۳ درصد مابقی آقایان هستند.
 
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ادامه بیماری ایدز را نیازمند تغییر رفتارها دانست و بر نقش مهم و اثر گذاری رسانه ها برای آگاهی و اطلاع رسانی در این زمینه تأکید کرد.
 
 دکتر مروجی در ادامه تعداد بیماران مبتلا به اچ ای وی در کشور تا پایان خرداد ماه امسال را ۳۳ هزار و ۶۷۰ نفر و در کاشان ۱۲۷ نفر اعلام کرد و گفت:  در موارد پیشرفته این بیماری در کشور۱۱ هزار و ۶۹۴  و در شهرستان کاشان ۲۳ نفر اعلام شده است.
 
به گفته وی، ۷۰۰ نفر از مبتلایان به اچ آی وی در کشور زیر ۱۵ سال سن دارند و در کاشان ۲ نفر و ۶۷۴ نفر مبتلایان در کشور بین سنین ۱۶ تا ۲۰ سال دارند  و درکاشان هیچ موردی در این سن وجود ندارد.  
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.