خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۹ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۱۱:۰۶کد مطلب: 17472

شهردار کاشان در آیین آغاز عملیات اجرایی پارکینگ چارسو مطرح کرد؛

احداث سه پارکینگ طبقاتی با مشارکت بخش خصوصی

مشکات آنلاین: شهردار کاشان در آیین آغاز عملیات اجرایی پارکینگ طبقانی چارسو، اعلام کرد:  شهرداری مصمم است سه پارکینگ طبقاتی با…

مشکات آنلاین: شهردار کاشان در آیین آغاز عملیات اجرایی پارکینگ طبقانی چارسو، اعلام کرد:  شهرداری مصمم است سه پارکینگ طبقاتی با مشارکت بخش خصوصی احداث کند.

سعید ابریشمی‌راد یادآور شد: احداث خیابان‌های متعدد در بافت مرکزی کاشان در یک‌صد سال گذشته موجب از بین رفتن تشخصِ ورودی بازار شده است.

وی با اشاره به این‌که عملا در معبر خیابان‌های محتشم، باباافضل، اباذر و باب‌الحوایج، یک مرتبه وارد بازار می‌شویم افزود: قطعا طراحی فضایی مانند بازار به صورتِ کنونی نبوده است و با توجه به این موضوع برای بازار و با هدف تشکیل یک ایستگاه ورودی با شخصیت، این پروژه تعریف شد، با اجرای این پروژه فرم فضایی ِ مرکز محله‌ای برای ورود به بازار کاشان بوجود می‌آید که برگرفته از همان معماری است.

ابریشمی‌راد مساحت زیربنای این پروژه را ۱۰ هزار مترمربع عنوان و بیان کرد: مساحت عرصه سه هزار و ۵۰۰ متر است؛ همچنین این پروژه هشت هزار متر مربع پارکینگ در دو طبقه منفی با ظرفیت ۲۵۰ خودرو دارد. در سرای تجاری چارسو فضای خدماتی و نمایشگاهی برای تکمیل فعالیت‌های تجاری بازار و رستوران تعبیه خواهد شد.

شهردار کاشان هزینه اجرایی این طرح را ۲۰ میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: تمام هزینه‌های اجرایی و تامین منابع مالی با مشارک بخش خصوصی است که دارای سابقه احداث پارکینگ‌های طبقاتی در کشور است.

ابریشمی‌راد، دعوت، حمایت و تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را بهترین، مهم‌ترین و دقیق‌ترین شیوه توسعه شهری دانست و اعلام کرد: این آغاز یک راه برای احداث سه پارکینگ طبقاتی در کاشان با مشارکت بخش خصوصی است.

شهردار کاشان خطاب به سرمایه‌گذار و مجری طرح تاکید کرد: در مجاورت این پروژه آثار تاریخی وجود دارد که باید نهایت مراقبت و تلاش برای حفظ آثار تاریخی انجام بپذیرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.