خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۱ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 12:32کد مطلب: 9264

اختصاص ۲۳میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های بهره‌برداری آب روستایی

۲۳میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح‌های بهره‌برداری آب روستایی امسال در کاشان اختصاص یافت. به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیر امور…

۲۳میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح‌های بهره‌برداری آب روستایی امسال در کاشان اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیر امور آب و فاضلاب روستایی کاشان با اشاره به وجود ۱۵هزار مشترک مسکونی و غیرمسکونی در مناطق روستایی گفت: ۵۶روستا زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی این شهرستان قرار دارند و ۱۵روستا از شبکه آب و فاضلاب محروم هستند.

علیرضا صدوری به ساخت ۵۰ ایستگاه پمپاژ و موتورخانه و ۶۵مخزن آب با گنجایش ۱۶هزار متر مکعب اشاره کرد و افزود: ۵۹حلقه چاه، قنات و چشمه با حجم آب‌دهی ۱۲۰لیتر در ثانیه برای تامین آب روستاییان در کاشان فعال هستند.

وی گفت: نیمی از شبکه ۴۵۴کیلومتری توزیع و انتقال آب روستاهای کاشان، فرسوده است و بازسازی و تعویض این شبکه فرسوده ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی کاشان میانگین مصرف آب برای هر فرد روستایی را ۱۳۰لیتر در شبانه‌روز بیان کرد و افزود: ۶۲درصد روستاییان این شهرستان الگوی مصرف آب را رعایت و بقیه جمعیت روستایی کاشان به علت استفاده از آب برای مصارف دام و فضای سبز بیشتر از الگو آب مصرف می‌کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.