خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۵ساعت : ۱۸:۵۱کد مطلب: 3149

اختصاص ۲۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای رونق کسب و کار/ ۹۵۰۰ بیکار در انتظار کار

معاون استاندار و فرماندار کاشان گفت: یکی از خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت و کشاورزی ، راه…

معاون استاندار و فرماندار کاشان گفت: یکی از خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت و کشاورزی ، راه اندازی سامانه «بهین یاب» است که به واسطه آن تسهیلات ویژه ای در اختیار صنایع کوچک و متوسط قرار گرفته تا ضمن رونق کسب وکار و تثبیت اشتغال بتوانیم از دوران رکود عبور کرده و شرایط مناسبی برای ارتقا اقتصادی مردم منطقه و شهرستان فراهم کنیم.

 

حمیدرضا مومنیان افزود: پس از راه اندازی سامانه بهین یاب تعداد ۳۸۳ واحد به این سامانه مراجعه و درخواست تسهیلات نموده اند. از این تعداد ۲۴۰ پرونده بررسی و برای پرداخت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

 

وی اظهار داشت: ۲۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ۲۴۰ متقاضی در نظر گرفته شده و به بانک های عامل معرفی گردیده است که از این مبلغ ۱۸۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان معادل ۸۸ درصد مربوط بخش صنعت و ۲۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان معادل ۱۲ درصد مربوط به حوزه کشاورزی شهرستان است.

 

مومنیان اظهار داشت: متقاضیان می توانند به بانک های عامل مراجعه کرده و پس از طی کردن فرآیندها قانونی تسهیلات مصوب را دریافت نموده و در جهت رونق کسب و کار استفاده نمایند. بانک های عامل نیز موظف هستند بر اساس بخشنامه ی دولت تدبیر و امید همکاری لازم را با متقاضیان به عمل آورده و از بوروکراسی دست و پا گیری اداری پرهیز کنند.

 

وی یادآور شد: تا کنون ۲۷ واحد موفق شده اند تسهیلات معرفی شده را جذب کنند که جمع تسهیلات دریافتی ۳۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان است. از این مبلغ ۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مربوط به حوزه صنعت و یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان در حوزه کشاورزی می باشد.

 

فرماندار تأکید کرد: پیش بینی شده است با جذب تسهیلات مصوب در حوزه صنعت و کشاورزی بالغ بر ۶ هزار ۳۰۰ شغل تثبیت شده و بیش از ۳۸۰۰ شغل جدید ایجاد شود.

 

مومنیان یادآور شد: هم اکنون تعداد ۹۵۰۰ بیکار در شهرستان کاشان جویای کار می باشند که امیدواریم با اختصاص تسهیلات به حوزه صنعت و کشاورزی بخشی از این مطالبه شهروندان مرتفع گردد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.