فرماندارکاشان با اشاره به ارسال کمک‌های غیرنقدی مردم این شهرستان در 48 ساعت اول وقوع حادثه زلزه در استان‌های غرب کشور گفت: با توجه به اعلام نیازهای صورت‌گرفته، تاکنون بیش از 4000 تخته پتو و 170 چادر، یک دستگاه تانکر آب‌رسانی سیار و یک محموله شامل دارو و وسایل پزشکی برای آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه اخیر در استان‌های غربی کشور ارسال شده‌است.

حمیدرضا مومنیان چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه در بازدید از مراکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی اظهارداشت: مواد خوراکی بسته‌بندی شده، پکیج ظروف غذاخوری آماده، وسایل گرمایشی، آب معدنی و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به‌همراه ۲ تیم امداد تخصصی پزشکی آماده اعزام به مناطق غرب کشور است.

مومنیان افزود: جمعی از پزشکان مجرب کاشان (متخصص و فوق‌تخصص چشم پزشکی، جراحی عمومی، جراح استخوان و مفاصل، گوش و حلق و بینی) روز گذشته با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت و درمان آمادگی خود را برای حضور در استان‌های غربی کشور اعلام کردند.

وی با تاکید بر این‌که پتو و زیرانداز، چادر، انواع کنسرو و آب معدنی، حبوبات و برنج از مهمترین اقلام موردنیاز آسیب‌دیدگان است اعلام کرد: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را نیز به شماره حساب 99999 نزد تمام بانک‌های کشور واریز کنند.

مومنیان تاکید‌کرد: برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در نقاط مختلف شهرستان چادرهای هلال احمر استقرار یافته، و مردم کمک‌های خود را صرفا به این مراکز تحویل دهند.