خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۱ دی , ۱۳۹۵ساعت : ۱۵:۴۰کد مطلب: 3596

از حضور در جلوی دوربین‌های فاقد اندیشه معذورم/ برنامه‌ای که می‌توانست جولانگاه فرهنگ و اصالت باشد به قتلگاه هنر و اندیشه بدل شد

محمد معتمدی، خواننده نامی کاشان، پس از حضور در برنامه پر انتقاد «حرف تو برف» با انتشار نامه‌ای به رییس…

محمد معتمدی، خواننده نامی کاشان، پس از حضور در برنامه پر انتقاد «حرف تو برف» با انتشار نامه‌ای به رییس صدا‌و‌سیما از حضور مجدد در جلو دوربین‌های صدا و سیما انصراف داد.

 

این هنرمند کاشانی در نامه خود نوشته است: حضور نداشتن بنده و امثال بنده در برنامه‌های تلویزیون کمترین کاری است که برای صیانت از فرهنگ و تفکر اصیل ایرانی می‌توان انجام داد.

 

او در قسمتی از این نامه نوشته است:اگر در رسانه شما به کسانی بی‌حرمتی شود که نماینده نوعی تفکر در جامعه هستند این بی‌حرمتی نه به یک شخص بلکه بی‌احترامی به نوعی اندیشه است. اندیشه‌ای که جای خالی آن امروز در رسانه ملی به‌شدت احساس می‌شود و شاید به همین دلیل است که این رسانه با ریزش عظیم مخاطب مخصوصاً در میان قشر فرهیخته جامعه روبه‌رو گردیده است.

 

به گزارش کاشان نیوز به نقل از وب سایت محمد معتمدی، در این برنامه طبق هماهنگی‌های قبلی و اصرار مکرر عوامل برنامه مبنی بر حضور محمد معتمدی قرار بود معتمدی به‌عنوان مهمان ویژه‌برنامه حضور داشته باشد و همچنین علاوه بر نمایش تصویر نوازندگان، با آن‌ها نیز گفت‌وگو صورت پذیرد که در روند برنامه اتفاقات دیگری افتاد و معتمدی تنها سه دقیقه آنتن را در اختیار داشت.

 

متن نامه محمد معتمدی بدین شرح است:

«مدیریت محترم صدا و سیما جناب آقای دکتر علی عسکری

با سلام

این یک نامه سیاسی نیست بلکه نامه‌ای از سر دلسوزی و شاید دلسردی است. من فرزند فرهنگ همین خاک هستم و می‌دانم شما و دیگر خوانندگان این سطور از حرف‌هایم برداشتی جز از سر خیرخواهی نخواهید داشت.

 

نمی‌دانم دلیل یک هفته اصرار سازمان برای حضور من در آن برنامه کذایی چه بود؟ و این‌که چرا تمام شرایط ما برای حضور پذیرفته شد ولی در عمل اتفاقی دیگر افتاد و برنامه‌ای که می‌توانست جولانگاه فرهنگ و اصالت باشد به قتلگاه هنر و اندیشه بدل شد.

 

به هرحال اتفاقی که در شب یلدای ٩۵ برای من افتاد اتفاقی تلخ ولی خجسته بود.

 

اگر در رسانه شما به کسانی بی‌حرمتی شود که نماینده نوعی تفکر در جامعه هستند این بی‌حرمتی نه به یک شخص بلکه بی‌احترامی به نوعی اندیشه است. اندیشه‌ای که جای خالی آن امروز در رسانه ملی به‌شدت احساس می‌شود و شاید به همین دلیل است که این رسانه با ریزش عظیم مخاطب مخصوصاً در میان قشر فرهیخته جامعه روبه‌رو گردیده است.

 

جناب دکتر علی عسکری،

ما برای اصلاح آن رسانه محترم کاری نمی‌توانیم انجام دهیم چون عملاً اختیاری در آنجا نداریم ولی اختیار خود و حضور و عدم حضور خود را داریم. حضور نداشتن بنده و امثال بنده در برنامه‌های تلویزیون کمترین کاری است که برای صیانت از فرهنگ و تفکر اصیل ایرانی می‌توان انجام داد. گاهی حضور نداشتن خود حضوری تاثیرگذار است.

 

بنده تحصیلکرده دانشکده صدا و سیما هستم و شاید به همین خاطر در این سال‌ها همیشه تلاش کردم به دلیل تعلق خاطر نسبی‌ای که به آن رسانه داشتم در مجامع هنری و مطبوعاتی رابطه از دست رفته تلویزیون و قشر فرهیخته جامعه را به سهم خودم بهبود بخشم ولی متاسفانه در یلدای ٩۵ به بیهوده بودن این تلاش پی بردم.

 

جناب دکتر علی عسگری،

شما یک شخصیت انقلابی هستید. صدا و سیما برای خروج از بحران مخاطب و تاثیرگذاری گسترده، نیاز به انقلاب دارد؛ انقلاب اندیشه و انقلاب عملکرد.

 

می‌دانم که جنابعالی و متولیان فرهنگ و رسانه اهداف بلندی در سر دارید و باید پرچمدار و قافله سالار تعالی فرهنگ و هنر فاخر باشید ولی با این رویکرد و با این بینش و با یکّه تازی برنامه سازان و مجریان کوته نظر و عامی در آن رسانه محترم قطعاً این هدف والا محقق نخواهد شد.

 

به قول سعدی: ترسم نرسی به کعبه‌ای اعرابی/ این ره که تو می‌روی به ترکستان است

 

از آثارم می‌توانید در جای درست استفاده کنید ولی از حضور در جلوی دوربین‌های فاقد اندیشه معذورم بدارید.

با ‌‌نهایت احترام / سید محمد معتمدی»

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.