خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷ساعت : 22:04کد مطلب: 13862

از شهرک پرورش ماهیان زینتی در کاشان بهره‌برداری می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: شهرک پرورش ماهیان زینتی با هدف صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس در کاشان به بهره‌برداری می‌رسد. مجیدکافی‌زاده در…

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: شهرک پرورش ماهیان زینتی با هدف صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس در کاشان به بهره‌برداری می‌رسد.

مجیدکافی‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ظرفیت‌های این شهرک گفت: با استقرار این شهرک زمینه گردشگری در کاشان چندین برابر شده و این شهرک تولیدات بیش از ۷۰ میلیون قطعه ماهی را در پی دارد.

کافی‌زاده با اشاره به ظرفیت ایجاد اشتغال افزون بر ۱هزار نفر در زمینه تولید ماهی افزود: با رایزنی‌های صورت‌گرفته با وزارت‌خانه‌های جهادکشاورزی و صنعت، معدن تجارت، مصوب شده تا به علت نبودن زیرساخت‌های شهرک صنعتی در این منطقه، شرکت شهرک‌ها وارد عمل شده و با احداث زیرساخت‌های بنیادی زمینه اشتغال افراد در صنعت پاک و بدون آلودگی ایجاد شود.

وی شمار کارگاه‌های تولید ماهیان زینتی در شهرستان کاشان را ۸۰۰ واحد برشمرد و خاطرنشان کرد: سالانه افزون بر ۷۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در این شهرستان تولید می‌شود که عمده تولیدات آن در منطقه راوندکاشان است و سالانه بیش از نیمی از ماهی‌های تولیدشده به فروش می‌رسد و بقیه برای تخمگذاری نگه‌داری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان این‌که ۷۰ درصد از ماهیان زینتی کشور در شهرستان کاشان تولید می‌شود، گفت: این ماهی‌ها به کشورهای ترکیه، عراق، روسیه، کویت، امارات و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

کافی‌زاده با اشاره به اینکه تولید ماهی‌های زینتی کاشان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برای ۴۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است، افزود: سالانه افزون بر ۱۰ میلیارد تومان عاید تولیدکنندگان ماهی‌های زینتی در این منطقه می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.