خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 6 شهریور , 1397ساعت : 18:39کد مطلب: 10250

از نشان کاشان شهر ملی نساجی رونمایی شد

سی‌امین نمایش‌گاه ملی صنایع دستی میزبان نشست هم‌اندیشی نقش نشان‌های ملی در روند توسعه گردشگری منطقه فرهنگی کاشان شد. در…

سی‌امین نمایش‌گاه ملی صنایع دستی میزبان نشست هم‌اندیشی نقش نشان‌های ملی در روند توسعه گردشگری منطقه فرهنگی کاشان شد.

در این نشست که با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، شهردار کاشان و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان و جمعی از فعالان قتصادی، گردشگری و هنرمندان صنایع دستی در سالن همایش‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، از لوح کاشان شهر ملی نساجی رونمایی شد.

همچنین در این آیین، از تلاش‌های هنرمندان نساجی سنتی کاشان آقایان محمد‌حسین دهقانی، محد بینوا، محمود تمتاجی، جمشید خداداد و خانم ریحانه نقوی با اهداء نماد شعربافی اصیل دیار کاشان تقدیر شد.

در این آیین مستند «دست، پا، بافته» اثر «بهروز غریب‌پور» که به گذشته درخشان هنر نساجی سنتی کاشان و مشکلات امروز این حرفه پرداخته، به نمایش در آمد و کتاب «زندگی‌نامه حسن تفضلی پدر نساجی سنتی ایران» اثر «فریدون شیرین‌کام» بازنمایی شد.

شهردار کاشان، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، و رئیس اداره کاشان از جمله سخنرانان این نشست بودند که هر کدام ضمن اشاره به توان‌مندی‌ها و ظرفیت‌های تمدنی و فرهنگی اقلیم کاشان بر لزوم تقویت این بنیان‌ها تاکید کردند و کسب عنوان شهر ملی نساجی سنتی را برازنده کاشان دانستند.رونمایی از نشان کاشان شهر نساجی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.