خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲ دی , ۱۳۹۵ساعت : 14:39کد مطلب: 3608

اعطای گواهی نامه درجه هنری به بانوان نگارگرکاشانی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از اعطای درجه هنری به چهار نفر از بانوان نگارگر کاشانی خبر داد….

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از اعطای درجه هنری به چهار نفر از بانوان نگارگر کاشانی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کاشان، «مصطفی جوادی مقدم» در مراسم تقدیر از «مریم جملی» نگارگر کاشانی و برگزیده یازدهمین جشنواره جلوه های رضوی در هنرهای سنتی گفت: شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارزیابی اسناد، مدارک و سوابق هنری و فرهنگی افراد پرداخته و اعطای درجه هنری و سطح آن را مشخص می‌کند،‌این شورا پس از بررسی‌پرونده چهار نفر از بانوان هنرمندشهرستان در رشته نگارگری شایسته دریافت درجه دو و سه هنری دانست.

 

مصطفی جوادی مقدم افزود: خانم ها «سوده سادات رضویه» و «مریم جملی» در رشته تذهیب گواهی نامه درجه  دو هنری  و خانم «سمیه تمنایی» در رشته گل و مرغ و خانم «آرزو زرگریان» در رشته مینیاتور گواهی نامه درجه هنری سه هنری را کسب کردند.

 

وی همچنین با اشاره به اعطاء گواهی‌نامه درجه دو و سه هنری به ۱۳ هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی کاشان توسط شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت لوح اعطای درجه هنری همه این هنرمندان پس از امضای وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی طی مراسمی به آنان اعطا می شود

.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: درجه هنری هنرمندان از یک تا پنج تعیین می‌شود،‌ به این ترتیب که گواهی‌نامه درجه یک معادل مدرک دکتری،‌ درجه دو معادل مدرک فوق لیسانس‌، درجه سه معادل مدرک کارشناسی،‌ درجه چهار معادل مدرک فوق دیپلم و درجه ۵ معادل مدرک دیپلم است.

وی ضمن بیان اعتبار و ارزش درجه‌های هنری تصریح کرد: درجه هنری امتیازهایی برای افراد مشمول دارد که میتوان به ارزش استخدامی آن اشاره کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.