خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۷ساعت : ۰۳:۴۲کد مطلب: 12259

اعطا ۴ نشان مرغوبیت بین‌المللی به هنرمندان صنایع دستی کاشان

هنرمندان کاشان موفق به دریافت ۴ نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی در رشته نساجی از یونسکو شدند. به گزارش ایرنا،…

هنرمندان کاشان موفق به دریافت ۴ نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی در رشته نساجی از یونسکو شدند.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشاندوشنبه ۱۲ آذرماه ۹۷ در محل نمایش‌گاه توان‌مند‌سازی بانوان کاشان در صنایع دستی گفت:«سیف‌الله بینوا» در شَعربافی، «محمد بینوا» و «محمود تمتاجی» در زری‌بافی و «جمشید خداداد»در رشته مخمل نقش برجسته موفق به دریافت نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی شدند.

مهران سرمدیان افزود: این هنرمندان کاشانی بر اساس اعلام نظر و رای نهایی هیات داوران شورای جهانی صنایع دستی در آیین اعطای نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی که در تهران برگزار شد به این موفقیت دست‌یافتند.

سرمدیان با اشاره به نام‌گذاری کاشان به‌عنوان شهر ملی نساجی سنتی افزود: این چهارمین بار است که هنرمندان کاشانی موفق به دریافت نشان بین‌المللی صنایع دستی در چند سال گذشته شده‌اند.

مسئول حوزه صنایع دستی اداره کاشان نیز دریافت نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی را گام موثری در معرفی و شناساندن صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان ارزیابی کرد.

محمد بینوا گفت: سازندگان و صنعت‌گرانی که موفق به دریافت این مهر و نشان می‌شوند، افزون بر دریافت گواهی یونسکو برای تبلیغ و عرضه محصولات خود، امکان شرکت در کارگاه‌های آموزشی، ارزیابی، بازاریابی، طراحی و ترویج برای آن‌ها فراهم می‌شود.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۵۲ رشته صنایع دستی در شهرستان کاشان فعال است، افزود: هنرمندان شهرستان کاشان همچنین ۱۲ نشان اصالت یونسکو و ۳۳ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی را کسب کرده‌اند که از این شمار ۳۲ نشان در رشته نساجی است.

تیرماه ۹۷ کاشان در شورای ملی صنایع دستی به عنوان شهر ملی نساجی سنتی انتخاب شد.

نمایش‌گاه توان‌مندسازی بانوان کاشان با به نمایش‌گاه گذاشتن برخی صنایع دستی بانوان، این خطه از جملهقالی‌بافی، سفال‌گری، گلیم‌بافی و زیلوبافی به مناسبت ۱۳۵ سالگی تاسیس اتاق بازرگانی کاشان برگزار شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.