خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ساعت : 23:16کد مطلب: 20595

در آستانه دهه‌ی مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مقام عالی وزارت نیرو:

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های آبرسانی کاشان با ارزش بالغ بر ۱۳۱۵ میلیارد ریال

در آستانه‌ی دهه‌ مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مقام عالی وزارت نیرو پنج پروژه‌ آبفای شهری و روستایی…

در آستانه‌ی دهه‌ مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مقام عالی وزارت نیرو پنج پروژه‌ آبفای شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۳۱۵ میلیارد ریال در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل آبفای کاشان با اعلام این خبر گفت: اصلاح و بازسازی خطوط انتقال، احداث تأسیسات نمک‌زدایی آب چاه‌های شرب و احداث مخزن ذخیره‌ آب از جمله‌ پروژه‌هایی است که در این آیین، افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

محمدرضا اسدی افزود: اصلاح و بازسازی خط انتقال آب نابر به کاشان مهم‌ترین پروژه‌ای است که در این مراسم به بهره‌برداری می‌رسد. ارزش این پروژه بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال است که آب چاه‌های مناطق نابر را از طریق ۲۳ کیلومتر خط انتقال با لوله چدن داکتیل به قطر ۴۰۰ میلی‌متر، سه ایستگاه فشارشکن و دو باب مخزن به کاشان انتقال می‌دهد.

اسدی همچنین در خصوص پروژه‌ «تأسیسات نمک‌زدایی از آب شرب چاه‌های نوش‌آباد» گفت: ارزش پروژه تاسیسات نمک‌زدایی نوش‌آباد با ظرفیت تصفیه ۲۴۰۰ مترمکعب آب در شبانه‌روز بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال بوده که از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به روش B.O.O محقق شده است. با افتتاح این پروژه روزانه ۲۴۰۰ مترمکعب آب شرب با کیفیت مناسب در اختیار شهروندان شهر نوش‌آباد قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل آبفای کاشان احداث مخازن ذخیره آب را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در این مراسم ذکر کرد و اظهار داشت: مخازن ذخیره آب «کاشان»به ظرفیت ده هزار مترمکعب، «قمصر و راوند» هر کدام به ظرفیت یک هزار مترمکعب از دیگر پروژه‌های آبفای کاشان است که با ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال احداث گردیده و در این مراسم به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل آبفای کاشان تصریح کرد: مقدمات اجرای پروژه‌ ارتقای کمی و کیفی آب مناطق شهری خزاق و طاهرآباد و مجتمع روستایی «یزدل، علی‌آباد و محمدآباد» فراهم گردیده است که در این مراسم کلنگ‌ آغاز عملیات اجرایی آن بر زمین زده خواهد شد.

اسدی افزود: هزینه‌ اجرای این پروژه ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است که مشتمل بر اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال از تأسیسات شماره ۵ کاشان، ساخت مخازن زمینی و احداث ایستگاه پمپاژ می‌باشد.

وی یادآور شد: با اجرای این پروژه آب شرب مناسب و با کیفیت در اختیار مشترکین مناطق شهری و روستایی مذکور قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.