خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 12:08کد مطلب: 9445

افزایش ۱۵ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه پارسال ناباورانه است

پنجاه‌وسومین نشست شورای شهر کاشان با حضور «علیرضا عرب‌بیگی» رئیس امور برق کاشان برگزار شد. عرب‌یگی در این نشست،‌ کمبود…

پنجاه‌وسومین نشست شورای شهر کاشان با حضور «علیرضا عرب‌بیگی» رئیس امور برق کاشان برگزار شد.

عرب‌یگی در این نشست،‌ کمبود برق را ناشی از کمبود آب عنوان کرد و افزود: افزایش ۱۵ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه پارسال ناباورانه است. این درحالی است که ۲/۷ مشتری نسبت به سال قبل اضافه شده‌است.

وی این افزایش را ناشی از استفاده بیشتر از کولرهای گازی نسبت به زمان مشابه سال قبل اعلام کرد.

رئیس امور برق کاشان گفت : «برنامه‌ریزی ساعات خاموشی مراکز صنعتی و کشاورزی را ساعات ۱۱ تا ۱۵ قراردادیم و مراکز عمومی مثل مصارف خانگی و تجاری ساعات خاموشی را قبل از ساعت ۱۱ و یا بعد از ساعت ۱۵ تجربه خواهند کرد.»

«عرب‌بیگی» از ایجاد منطقه و جدول‌بندی خاموشی سخن گفت و بیان کرد‌: «ساعات خاموشی مناطق مختلف در این جدول‌بندی در روزهایی که دمای هوا معتدل است منطبق بر جدول ارائه شده خواهد بود و در روزهایی که دمای هوا بالاتر است مناطق مختلف اعمال خاموشی را یک ساعت زودتر خواهند داشت.»

وی از ایجاد طرح‌های تشویقی در سه بخش صنعتی، کشاورزی و تجاری خبر داد و میزان مشارکت مصرف‌کنندگان را با وجود این‌که مقدار زیادی بوده است ناکافی دانست.

عرب بیگی گفت: «۱۵۰۰ کنتور خانگی داریم که میانگین پرداختی آن در سال ۱۳۹۵ برای هر خانوار ۱۰ هزار تومان بوده است.
سه مسئله‌ی بی‌نیازی روستاهای خشک‌نشین کاشان به کولر، خانه‌های دو طبقه سطح شهر که اغلب در اختیار و مدیریت یک نفر است و تعداد زیادی از خانه‌های دشتی که بعد از انقلاب دارای کنتور خانگی شدند، اما مصرفی از برق ندارند باعث کاهش این میانگین پرداختی شده است که این از مشکلات کاشان است.»

در این نشست «عفت پدرام» رئیس کمیسیون آب و محیط زیست شورای شهر کاشان، پیشنهاد ساخت سایبان برای کولرهای آبی به‌منظور افزایش بهره‌وری آن‌ها و کاهش استفاده از کولرهای گازی را مطرح کرد.

پدرام ساخت سایبان را مستلزم همکاری شهرداری، سازمان آب و اداره برق دانست.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.