خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, 29 مهر , 1397ساعت : 11:19کد مطلب: 11237

انجام عمل جراحی «هپاتیکوژژونستومی ro.en.y» در بیمارستان بهشتی

عمـل جـراحی «هپاتیکــوژونستــومی رو.ان.وای» به روش «لاپاروسکوپی» برای نخستین‌بار در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان انجام شد. به گزارش روابط…

عمـل جـراحی «هپاتیکــوژونستــومی رو.ان.وای» به روش «لاپاروسکوپی» برای نخستین‌بار در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، دکتر «محمد عیـــدی» فلوشیپ لاپاروسکوپی و متخصص جراحی‌های آندوسکوپیک در این باره گفت: خانمی ۲۵ ساله با حملات مکرر تب و ایکتروکلانژیت (زردشدن پوست) مراجعه نمود که بعد از بررسی‌های درمانی و انجام آزمایشات لازم، تشخیص کیست کلدوک داده شد.

وی ادامه داد: با انجام  جراحی به روش لاپراسکوپی، بعد از تعبیه ۵ عدد پورت، کیست مزبور تا ناف کبد برداشته شد، و سپس به کمک روده باریک، مسیر جدیدی به ناف کبد برای تخلیه صفرا ایجاد شد.

دکتر عیدی تصریح کرد: بیماری فوق از نادرترین بیماری‌هاست که تقریبا در هر صد هزار نفر برای یک مورد اتفاق می‌افتد و در خانم‌ها شایع‌تر است.

وی گفت: این جراحی برای دومین‌بار در کشور و نخستین‌بار در کاشان انجام شد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان و پزشکان مجرب اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی افزود: خوشبختانه بیماری که تحت عمل جراحی قرار گرفته در حال حاضر در بخش بستری، و حال عمومی وی مساعد است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.