خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱۸ دی , ۱۳۹۷ساعت : 11:29کد مطلب: 13147

انجام ۳۰ جراحی اورژانسی آنژیوپلاستی پرایمری در بیمارستان بهشتی

مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از انجام ۳۰ عمل اورژانسی آنژیوپلاستی پرایمری (کد ۲۴۷)، از ابتدای مهرماه سال…

مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از انجام ۳۰ عمل اورژانسی آنژیوپلاستی پرایمری (کد ۲۴۷)، از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون در مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل این دانشگاه، دکتر حسن رجبی‌مقدم گفت: در چند دهه گذشته بیماری‌های قلبی شایع‌ترین علت مرگ‌و‌میر در دنیا و نیز کشور ما بوده است. این بیماری‌ها طیف وسیعی دارند که سکته حاد قلبی خطرناک‌ترین و اورژانسی‌ترین آن‌ها است که به‌دنبال لخته‌شدن و انسداد حاد در یکی از رگ‌های قلب رخ می‌دهد.

دبیر کمیته کد ۲۴۷ افزود: مدیریت درمان سکته حاد قلبی از مهرماه سال ۱۳۹۴ توسط وزارت متبوع در ۳۱ بیمارستان منتخب آغاز گردید که مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان جزء بیمارستان هایی است که با امکانات و تجهیزات به‌روز، این آمادگی را دارد تا بیمارانی که با علائم سکته حاد قلبی به این مرکز مراجعه می‌کنند را تحت پوشش قرار داده و روند درمان آن‌ها را پیگیری نماید.

مدیر گروه قلب دانشگاه تصریح کرد: بیمارانی که با درد حاد قلبی به بیمارستان مراجعه می‌کنند، بدون انتظار و اتلاف وقت توسط پزشک، مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید سکته حاد قلبی توسط پزشکان متخصص مقیم اورژانس و هماهنگی با بخش آنژیوگرافی و فلوشیپ اینترونشن کاردیولوژی، جهت انجام آنژیوپلاستی اولیه به بخش کت لب انتقال داده می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: آنژیوپلاستی اورژانسی یا عمل، توسط متخصصین اینترونشن کاردیولوژیست و تیمی از تکنسین‌ها و پرستاران ویژه قلب و عروق در بخش آنژیوگرافی انجام می‌گیرد که نقش پزشکان و پرستاران اورژانس و پرسنل ویژه کت لب به عنوان بخشی از اعضای تیم ۲۴۷ در اجرای این برنامه مهم و کلیدی است.

رجبی‌مقدم افزود: این امر باعث می‌شود درمان سکته حاد قلبی در سریع‌ترین زمان ممکن و با حداقل صدمه به عضله قلب رخ دهد و مرگ و میر احتمالی و نارسایی قلبی ناشی از سکته به کمترین میزان ممکن برسد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.