خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۶ساعت : ۱۷:۵۸کد مطلب: 4439

اول اردیبهشت ماه سی وهفتمین سالگرد جاودانگی سهراب سپهری شاعر کاشانی در آرامگاهش گرامی داشته خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان : «مصطفی جوادی مقدم»با اعلام این خبر افزود اول اردیبهشت…

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان : «مصطفی جوادی مقدم»با اعلام این خبر افزود اول اردیبهشت ماه با حضور خانواده سهراب سپهری و جمعی از شاعران، نویسندگان و علاقمندان به سهراب سپهری و همچنین معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مراسم بزرگداشت این شاعر و نقاش پرآوازه کاشانی برگزار خواهد شد.

مصطفی جوادی مقدم خاطر نشان کرد: این برنامه روز جمعه اول اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ الی ۲۰ در مجتمع گردشگری خورشید اردهال برگزارخواهد شد و یاد و نام سهراب سپهری و سعدی شیرازی گرامی داشته می شود.

وی افزود: در این مراسم پس از شعر خوانی شاعران کشوری و تقل خاطره خانواده و دوستان سهراب سپهری از یادمان این شاعر پرآوازه رونمایی خواهد شد و در پایان مراسم حاضرین بر سر مزار سهراب سپهری حضور خواهند یافت .

گفتنی است : سهراب سپهری در چهارم دی ماه سال ۱۳۰۷ شمسی متولد شد ، اولین مجموعه شعر او با نام مرگ رنگ سال ۱۳۳۰ منتشر شد. زندگی خواب‌ها ، آوار آفتاب، صدای پای آب، شرق اندوه ، حجم سبز ، ما هیچ ما نگاه ، در کنار چمن و هشت کتاب از آثار این شاعر کاشانی است.

سهراب سپهری اول اردیبهشت‌ سال ۱۳۵۹بدرود حیات گفت و در جوار امامزاده سلطان علی‌محمد باقر (ع) واقع در مشهد اردهال کاشان در صحن شرقی امامزاده معروف به صحن سردار به خاک سپرده شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.