خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۶ساعت : ۲۲:۱۶کد مطلب: 4460

ایستگاه پایانی جشنواره مدافعان حرم با استقبال از یک «مسافر» عاشورایی شد/رونمایی از تازه ترین اثر میلاد هارونی

نخستین جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم با اعلام برگزیدگان و میزبانی از پیکر مطهر یک شهید پایان یافت.   به…

نخستین جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم با اعلام برگزیدگان و میزبانی از پیکر مطهر یک شهید پایان یافت.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در این مراسم با استقبال چشمگیر اقشار مختلف و با حضور خانواده های شهیدان، ایثارگران و جانبازان مدافع حرم در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

 

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این آیین با بیان اینکه روایت مدافعان حرم داستان دیروز و امروز نیست اظهار کرد: مدافعان حرم حکایت دیرینه ای است که تا مصاف حق و باطل و برقرار باشد و تا انسان هایی آزاده بر این زمین زیست کنند همچنان باقی است.

 

مجتبی رضازاده با یادآوری فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حق بزرگ شهدای مدافع حرم نسبت به ملت ایران بیان کرد: از همین روست که مردمان ایران اسلامی بیش از دیگران خود را موظف به گسترانیدن فرش قدرشناسی زیر قدم های سلحشوری این مردان بزرگ می دانند چراکه به خوبی واقف اند که هدف نهایی مزدوران کاخ سفید و اجیرشدگان تلاویو, ضربه زدن به ام القرای جهان اسلام و جلوگیری از صدور بیشتر تفکر توحیدی اصیل است.

 

وی افزود: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برآن شد تا بنابر رسالت دینی و ملی خویش نسبت به جامعه اسلامی و وظیفه سازمانی خود در زمینه فرهنگ سازی و اشاعه ارزش های دینی و انقلابی, تکلیف خویش را به نمایندگی از مردمان دیار ایمان و ولایت مداری ادا نماید و به همین جهت این سازمان برگزاری جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم را در قالب دو بخش رقابتی و ویژه برنامه در دستور کار قرار داد.

 

مشاور شهردار کاشان، ترویج فرهنگ ایثار، مجاهدت و شهادت در جامعه، انتقال ارزش های والای مدافعان حرم در دفاع از حرم آل الله، نشان دادن مظلومیت شهدای مدافع حرم و خانواده های شان به خصوص رزمندگان لشکر فاطمیون به جامعه، استفاده از ابزار تأثیرگذار و ملموس هنر برای انتقال مفاهیم ارزشی را از اهداف برگزاری نخستین جشنواره مدافعان حرم ذکر کرد.

 

رضازاده، نشان دادن وحدت بین مسلمانان به ویژه جامعه شیعی ایرانی و افغانستانی در دفاع از آرمان های اسلامی، و تبیین مانیفست و چرایی حضور جمهوری اسلامی در جبهه سوریه و عراق در قالب نشست تخصصی و… را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان در این آیین با اشاره به هدف استکبار از ایجاد رژیم صهیونیستی در منطقه اظهار کرد: این رژیم برای کنترل کشورهای منطقه بنیان نهاده شد هدفی که به مرور زمان نتیجه به طور دیگری رقم خورد.

 

مرتضی عمومهدی، تأکید کرد: بیداری اسلامی یکی از دستاوردهایی است که با وجود توطئه استکبار در منطقه شکل گرفت و روز به روز وسعت بیشتری یافت.

 

وی، شهیدان مدافع حرم را انسان هایی برگزیده خواند و دفاع آنها را متمایز از دفاع های دیگر دانست و افزود: آنها برای دفاع از مرزهای جغرافیایی به صحنه نیامدند بلکه برای حراست از مرزهای اعتقادی خویش خون پاک خویش را نثار دفاع از حریم ولایت کردند.

 

دبیر نخستین جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از این رویداد فرهنگی و هنری پرداخت و گفت: دو بخش از ۱۲ بخش پیش بینی شده در این جشنواره امکان اجرا یافت و سایر بخش ها در قالب دومین مرحله در انتهای سال جاری برگزار می شود.

 

نرجس قربانیان، با یادآوری اعلام فراخون جشنواره در بهمن ماه سال گذشته خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره در دو بخش شعر و نقاشی، بیش از یکصد اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت پس از فرآیند داوری، اثرهای برگزیده و شایسته تقدیر انتخاب شدند.

 

وی همچنین به بخش ویژه برنامه جشنواره نیز اشاره و از برپایی نشست تخصصی جبهه جهانی مقاومت، شب شعر مقاومت، محفل مردان غیرت در قالب دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، نمایش خاک و خون به عنوان برنامه های این حوزه نام برد.

 

در ادامه از اثرهای برگزیده و شایسته تقدیر در نخستین جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم با حضور مسئولان و مدیران شهرستان تجلیل صورت گرفت که در بخش شعر رده سنی جوانان و بزرگسالان علیرضا رجبعلی زاده، مجتبی رافعی  و حسنا محمدزاده رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند و سیدعلی اصغر صائم کاشانی شایسته تقدیر شناخته شد؛ در بخش نوجوانان نیز محمد جعفری راد به رتبه برتر رسید.

 

در بخش نقاشی نیز محمد محمدنظری رتبه برتر بزرگسالان را تصاحب کرد و مهدی چهارباغی، زینب حسن زاده و زهرا دیدار شایسته تقدیر شناخته شدند.

 

رونمایی از قطعه « عشق قیمت نداره» تازه ترین اثر میلاد هارونی بخش دیگر این آیین به شمار می رفت که با اجرای هنری گروه نمایشی همراه شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت؛ این اثربا اشعاری از محمود شریفی و داوود رحیمی و ملودی سیدرضا نریمانی و به سفارش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تولید و عرضه شده است.

 

اما ویژه ترین یخش این مراسم، میزبانی از شهید مدافع حرم علیرضا رحیمی بود که در فضایی معنوی و با حال و هوای خاصی برگزار شد و مردم با اشک و نوای یا حسین(ع) با پیکر این شهید مدافع حرم همراه شدند.

 

تکریم از خانواده شهدا و رزمندگان مفقودالاثر مدافع حرم، شعرخوانی اصغر رجب زاده، قصه گویی و دکلمه خوانی و… از جمله بخش های دیگر آیین پایانی نخستین جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم به شمار می رفت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.