خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۷ساعت : ۲۱:۳۶کد مطلب: 10861

بازدید گردشگران از اثرهای تاریخی کاشان افزایش داشته‌است

مسئول کمیته آمار و استخراج اطلاعات ستاد خدمات سفر کاشان گفت: آمار بازدید گردشگران از بناهای تاریخی این شهرستان در…

مسئول کمیته آمار و استخراج اطلاعات ستاد خدمات سفر کاشان گفت: آمار بازدید گردشگران از بناهای تاریخی این شهرستان در نیمه نخست امسال به نسبت مدت مشابه در سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، «علیرضا عبدالله‌زاده» روز یکشنبه به خبرنگاران بیان کرد: افزون بر یک میلیون و ۴۱۷ هزار نفر از اثرهای تاریخی کاشان در ۶ ماهه نخست سال‌جاری دیدن کردند که بیش از ۶۵ هزار نفر آن‌ها گردش‌گران خارجی بودند.

به گفته عبدالله‌زاده سال گذشته در همین زمان؛ یک میلیون و ۳۲۷ هزار نفر گردشگر به این شهرستان سفر کردند که بیش از ۸۹ هزار نفر آن‌ها گردشگر خارجی بودند.

مجموعه جهانی باغ فین با بیش از ۹۵۸ هزار و ۹۳۴ نفر بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص داده و خانه‌های تاریخی بروجردی‌ها، طباطبائی‌ها، موزه باغ فین، خانه تاریخی عباسیان، حمام سلطان امیراحمد و تپه‌های سیلک به ترتیب در فهرست اثرهای تاریخی پر بازدید شهرستان کاشان در سال جاری قرار دارد.

افزون بر یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی‌شده و از این تعداد تا کنون یک مورد در فهرست میراث جهانی و ۳۲۵ مورد در فهرست آثار تاریخی ملی ثبت شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.