خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۶ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : 12:00کد مطلب: 17410

بازسازی ۱۱ بنای تاریخی آران و بیدگل تا پایان سال

مشکات آنلاین: ۱۱ بنای تاریخی آران‌ و بیدگل تا پایان سال‌جاری با اعتبارات دولتی بازسازی می‌شود. رئیس اداره میراث فرهنگی آران‌ و بیدگل گفت:…

مشکات آنلاین: ۱۱ بنای تاریخی آران‌ و بیدگل تا پایان سال‌جاری با اعتبارات دولتی بازسازی می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی آران‌ و بیدگل گفت: برای مرمت این ۱۱ اثر ۸۵ میلیون تومان اعتبار استانی که بیشتر آن‌ها به صورت اسناد است و ۳۷۰ میلیون تومان اعتبار ملی در نظر گرفته شد.

مجید نوری افزود: این میزان اعتبار برای سامان‌دهی بناهای عمومی و مذهبی شهرهای آران‌ و بیدگل، نوش‌آباد، ابوزیدآباد و سفیدشهر است که به منظور حفاظت، مرمت، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری، ثبت و تعیین حریم اثرها تخصیص یافته است.

وی گفت: محور فرهنگی تاریخی مسجد جامع تا مسجد علی نوش‌آباد، خانه تاریخی حاج ذبیح‌الله ارباب، به‌سازی موزه شترخان نوش‌آباد، زیرساخت گردشگری شهر زیرزمینی سفیدشهر، حسینیه درب مختص‌آباد ، بازسازی خانه صدیقیان و عصارخانه تاریخی آران‌ و بیدگل، به‌سازی و حفاظت پایگاه نوش‌آباد، آب‌انبار تاریخی بخش کویرات و مجموعه خواجه ابوزیدآباد از جمله این بناها‌یی هستند که مرمت و بازسازی می‌شوند.

آران وبیدگل ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که ۱۳۹ مورد تا کنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.