خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۱۹ آبان , ۱۳۹۷ساعت : ۰۲:۴۸کد مطلب: 11648

بانوی خیر کاشانی ۶۰۰ میلیون تومان وقف جهزیه کرد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفت: یک بانوی واقف خیراندیش کاشانی، سه دانگ از باغ به ارزش ۶۰۰…

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفت: یک بانوی واقف خیراندیش کاشانی، سه دانگ از باغ به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان را برای تامین جهیزیه زوج‌های جوان وقف کرد.

به گزارش رسا، «علی توسلی» افزود: «بتول باغچایی» تمامیت سه دانگ از ۶ دانگ باغ خود را که در یک باب سوله هم در آن قرار دارد وقف کرد.

توسلی با اشاره به این‌که این بانوی خیر خیراندیش کاشانی نیت وقف را برای کمک به نیازمندان تحت پوشش مؤسسه خیریه حضرت موسی بن جعفر(ع) وقف کرده است گفت: ثلث منافع این وقف را جهت تأمین جهیزیه زوج‌های بی‌بضاعت، ثلث دیگر برای تأمین دارو و درمان بیماران بی‌بضاعت و ثلث دیگر را برای کمک به فقرا و نیازمندان تحت پوشش این مؤسسه خیریه قرار داده است.

به گفته وی، سهم این موقوفه حدود ۷۱۴ مترمربع و افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان ارزیابی شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان یادآور شد: تولیت موقوفه تا زمان حیات واقف با خود ایشان بوده و پس از فوت افراد مورد وثوق خود را به عنوان متولی و ناظر معرفی کرده است.

توسلی با بیان این‌که پیش از این ۶ وقف جدید در سال‌جاری به ارزش حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با نیت کمک به مساجد، فرهنگی و مذهبی در کاشان به ثبت رسیده بود افزود: این موقوفه هفتمین وقف شهرستان کاشان در سال‌جاری است که در سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و اماکن متبرکه به ثبت رسید.

شهرستان کاشان دارای ۲۲۸۴ موقوفه و۸۶۶۰ رقبه حاصل خیراندیشی واقفین کاشانی است که از این تعداد تاکنون ۱۷۲موقوفه از سوی بانوان کاشانی وقف شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.