خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۶ساعت : 18:04کد مطلب: 4442

با متخلفان برخورد قانونی می شود

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری کاشان در جلسه ای با حضور بخشدار، امام جمعه و مسئولین بخش قمصر…

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری کاشان در جلسه ای با حضور بخشدار، امام جمعه و مسئولین بخش قمصر و گلابگیران شهر قمصر با هدف «بررسی مسائل و مشکلات گلابگیری سنتی» در شهرداری قمصر برگزار شد گفت: حفاظت از میراث فرهنگی، معنوی ملموس و ناملموس ضروری است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

«مسعود خاندایی»افزود: بازدید گردشگران داخلی و خارجی از باغ های گل و کارگاههای گلابگیری یکی از میراث فرهنگی ارزشمند منطقه و شهرستان است و شایسته است نسبت به ارائه خدمات مناسب به گردشگران تلاش نموده و با افرادی که به واسطه منافع آنی و کوتاه مدت خود خدشه ای به این میراث فرهنگی وارد می نمایند برخورد نماییم.

وی یادآور شد: افرادی که در قالب موتور سوار به گردشگران و میهمانان مراجعه نموده و آنان را با برخوردهای نامناسب به کارگاههای گلابگیری، باغات گل و «خانه باغ» هدایت می کنند مغایر با حفظ این میراث فرهنگی اقدام می نمایند

وی تکید کرد: فرمانداری کاشان برابر با ضوابط و مقررات و با توجه به هماهنگی های بعمل آمده مقام محترم قضایی از اقدام قانونی نیروی انتظامی جهت حفظ نظم، امنیت و آرامش گردشگران حمایت نموده و برابر قانون با متخلفان برخورد می شود.

خاندایی گفت: ساماندهی و آموزش راهنمایان گردشگری، معرفی مناسب شهر، شهرستان و منطقه به گردشگران به وسیله تهیه و چاپ و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی و ارتقا زیرساخت ها و مجموعه های خدماتی ارائه محصولات مناسب و با کیفیت به گردشگران، از جمله اقداماتی است که ضمن احترام و تکریم گردشگر باعث حفظ میراث فرهنگی و درآمدزایی مردم می گردد.

معاون فرماندار تأکید کرد: در این راستا و با عنایت به شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» که از سوی مقام معظم رهبری مطرح گردیده است فرمانداری در حال تعریف، تهیه و طراحی سامانه ای است تا برندهای خوب و با کیفیت گلاب و عرقیات را بر اساس دریافت نظر مصرف کنندگان شناسایی نموده و ضمن برندسازی محصول آن را به مردم، گردشگران و مصرف کنندگان معرفی نماید.

وی حمایت از بخش خصوصی برای برگزاری بازارچه های فصلی برای تولیدات شهر و منطقه و عرضه گلاب و عرقیات گیاهی به میهمانان و گردشگران را از دیگر حمایت های فرمانداری از تولید و اشتغال منطقه دانست و گفت: کاشان رتبه برترین عملکرد گل محمدی در سطح زیر کشت را از آن خود نموده است و به لحاظ کیفیت و کمیت از بالاترین سطح برخوردار می باشد.

خاندایی گفت: استان اصفهان با تولید ۴۰ هزار تن در واحد سطح رتبه نخست را از آن خود نموده و پس از آن استان آذربایجان ، کرمانشاه، کرمان و فارس در جایگاه دوم تا پنجم پس از کاشان قرار گرفته اند.

وی تأکید کرد: مهم ترین اولویت و سیاستگذاری شهرستان در حوزه گل محمدی و عرقیات کشت ارگانیک و تولیدات ارگانیک می باشد تا محصول با کیفیت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.