خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : ۱۹:۰۱کد مطلب: 8394

با وجود بارندگی‌های اخیر کم‌آبی همچنان در کمین است

مدیرعامل آبفای کاشان در جلسه کمیته بحران شرکت که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد گفت: با وجود بارندگی…

مدیرعامل آبفای کاشان در جلسه کمیته بحران شرکت که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد گفت: با وجود بارندگی های بهاری همچنان با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستیم و ضروری است بحث های مدیریت مصرف را بیش از پیش جدی بگیریم.

محمدرضا اسدی افزود: مردم می پرسند «با وجود این همه بارندگی، آیا همچنان با مشکل کم آبی مواجه هستیم؟!» در پاسخ باید گفت؛ این بارندگی ها، بارندگی موثر نیست. اگرچه روی چشمه هایی که از آب های سطحی تغذیه می شود تأثیر گذاشته و آب آنها بیشتر شده است ولی اثرات آن روی سفره های زیرزمینی محسوس نیست. چاهها با این بارندگی ها وضعیت بهتری پیدا نکرده است. فقط می توان گفت بارندگی های اخیر روان آب شد و از دسترس خارج شد. روان آب هایی که به آب های شور در کویر پیوست.

وی تأکید کرد: بارندگی ها مشکلات بی آبی در حوزه شرب را برطرف نکرده است و همیشه نیازمند مدیریت مصرف هستیم. ضروری است این مباحث به صورت علمی برای عموم مردم اطلاع رسانی گردد.

رئیس هیئت مدیره آبفای کاشان تأکید کرد: سرانه مصرف ۲۰۰ لیتری شهروندان فوق العاده زیاد است. ضروری است مردم مخاطرات بی آبی منطقه و شهرستان را جدی گرفته و مصرف سرانه را تا ۱۲۰ لیتر کاهش دهند. پرهیز از مصارف غیرضرور و استفاده از ادوات وشیرآلات کاهنده مصرف آب در منازل موثر است که شرکت آبفای کاشان نیز برنامه های تشویقی و حمایتی در این خصوص مدنظر قرار داده است.

مهندس اسدی خاطرنشان کرد: منطقه ی ما یک منطقه ی کم آب است. مشکلات همچنان بر جای خود باقی است. هر آن احتمال آن می رود که با افزایش ناگهانی درجه حرارت هوا در ماههای پیش رو مصرف بالا رفته و با وجود منابع محدود و کاهش ۲۰ درصدی خط انتقال زاینده رود با قطعی آب مواجه شویم. از اینرو لازم است همه مهیا شویم و برای شرایط سخت آماده باشیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.