خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۷ساعت : ۱۷:۱۸کد مطلب: 12277

بدهی ۷۰ میلیاردی دانشگاه زمان تحویل، الان صفر است

اکرم باقری / رئیس دانشگاه کاشان تصریح کرد: همایش «ملا عبدالرزاق و عزالدین محمد کاشان و شیخ عبدالصمد نطنزی»، لغو نشده است، بلکه…

اکرم باقری / رئیس دانشگاه کاشان تصریح کرد: همایش «ملا عبدالرزاق و عزالدین محمد کاشان و شیخ عبدالصمد نطنزی»، لغو نشده است، بلکه در فرصت مناسبی در دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.

عباس زراعت پیش از ظهر امروز سه‌شنبه ۱۳ آذرماه ۹۷ در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش خبرنکارمشکات آنلاین که چرا همایش «ملا عبدالرزاق کاشانی» با وجود برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برگزار نشد،اعلام کرد: این همایش به دلیل برخی اتفاقات در تهران که منجر به شهادت و زخمی‌شدن چند مامور نیروی انتظامی شد، با صلاح‌دید مراجع امنیتی فعلا به تعویق افتاده است و در زمانی مناسب برگزار خواهد شد.

زراعت در پاسخ به پرسش دیگری در مورد پافشاری نماینده‌ی کاشان برای استیضاح وزیر علوم به‌دلیل عدم تغییر رئیس دانشگاه کاشان گفت: یکی از علت‌هایی که وزیر روی این قضیه ایستاده و می‌گوید کوتاه نمی‌آیم حتی اگر استیضاح شوم، این است که دانشگاه کاشان یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور است که در چند سال اخیر رشد زیادی را در آن شاهد بوده‌ایم. زمان تحویل گرفتن رتبه دانشگاه ۲۴ و در بین دانشگاه‌های علمی جامع کشور ۱۷ بوده و اکنون به رتبه ۹ کشوری ارتقاء یافته است و در رتبه‌های بین‌المللی نتایج خوبی به‌دست آورده‌ایم.

وی، با اشاره به کسب رتبه نخست دانشگاه کاشان در سال ۲۰۱۹ از سوی نظام رتبه‌بندی تایمز در بین دانشگاه‌های جامع کشور گفت: این دانشگاه همچنین از لحاظ نظام رتبه‌بند تایمز در حوزه مهندسی رتبه نخست کشور، و رده سوم (۳۰۰ تا ۴۰۰) جهانی و در علوم پایه رتبه نخست کشور و در جهان رده چهارم (۴۰۰ تا ۵۰۰) را کسب کرده‌است.

به گفته وی دانشگاه کاشان در یک‌ماه گذشته در تمام شاخص‌های کلی، رتبه نخست بین دانشگاه‌های جامع کشور را به‌دست آورد و جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته شد.

رئیس دانشگاه کاشان تاکید کرد: اگر دانشگاه به این روند پیشرفت علمی، ادامه دهد، می‌تواند کاشان رابه یک منطقه بزرگ بین‌المللی تبدیل کند. دانشگاه موقع تحویل به ما ۷۰ میلیارد بدهی داشت و اکنون این بدهی نزدیک صفرشده است. هم‌چنین تنها دانشگاهی بودیم که در ۴ سال اخیر ۱۰۰درصد تخصیص خود را گرفتیم و امسال که بودجه‌ی این دانشگاه به مجلس رفت، بالاترین رشد یعنی۲۱ درصد داشت و این در حالی است که میانگین دانشگاه‌های کشور ۵-۶ درصد است.

رئیس دانشگاه کاشان در عین حال تاکید کرد دانشگاه مکان علمی و تخصصی است و نباید بحث‌های سیاسی رادر آن دخالت داد. بنده بارها آقای «ساداتی‌نژاد» را به برنامه‌های دانشگاه دعوت و وی را نیز با ابلاغ در بین اعضای هیأت امنای دانشگاه گنجانده‌ایم اما در وهله‌ی بعد بهتر است از خود ایشان درباره دلایل تلاش‌شان در برکناری رییس دانشگاه کاشان سؤال کنید.

پارک علم و فناوری 
رئیس دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه تنها دانشگاه خارج از مرکز استان است که مجوز تاسیس پارک علم و فناوری دریافت کرده و راه‌اندازی این پارک، عامل اشتغال‌زایی فراوان است و در حالی که در پارک علم و فناوری برای ایجاد هر شغل ۴۰ میلیون تومان هزینه می‌شود، این هزینه در صنعت ۱۰ برابر است.
زراعت اعلام کرد: در طول یک هفته به مناسبت روز دانشجو مناظره‌ها، گفت‌وگو و کرسی‌های آزاد اندیشی در این دانشگاه برگزار شد.
وی تاکید کرد: دانشجو باید مسائل اخلاقی، صداقت در رفتار و گفتار، تقوا و ساده‌زیستی، شجاعت، نقد و پرسش‌گری و رفتار صحیح اجتماعی را در خود تقویت کند.
رئیس دانشگاه کاشان خاطرنشان کرد: وقتی دانشگاه اول است که مردم حضور آن را سر سفره احساس کنند و بتواند بی‌کاری را از بین ببرد.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.