خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۵ مرداد , ۱۳۹۷ساعت : 17:51کد مطلب: 10050

برگزاری دوره‌های آموزشی کاشان‌شناسی در کاشان

برگزاری دوره‌های آموزشی«کاشان شناسی» همزمان با فصل تابستان در فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان آغاز شد. به گزارش…

برگزاری دوره‌های آموزشی«کاشان شناسی» همزمان با فصل تابستان در فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مسئول گردشگری این سازمان گفت: معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به دنبال تفاهم‌نامه‌ای که در راستای رویکرد شهرداری کاشان برای احیاء آثار ملموس و غیرملموس تاریخی کاشان، بین دانشگاه، مدیریت آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در زمینه تدوین و تالیف کتاب کاشان شناسی منعقدشده، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی «کاشان‌شناسی» نموده است.

«مهدی ژاله‌خواه» با تاکید بر این‌که یکی از تکالیف مدیران شهری آشنایی شهروندان با فرهنگ و گذشته شهر است، اظهار داشت: این دوره‌ها ویژه دبیران دوره متوسطه اول در فرهنگ‌سرای مهر آغاز شد تا دبیران، مربیان و مشاوران تحصیلی با گذراندن دوره‌های آموزشی ضمن‌خدمت و دریافت گواهی‌نامه معتبر، اقدام به آموزش دانش‌آموزان در مقاطع متوسطه تحصیلی نمایند.

وی گذری بر جغرافیا و تاریخ منطقه کاشان، آثار تاریخی پیش از اسلام، آثار تاریخی دوره اسلامی، گویش منطقه کاشان، فرهنگ و صنایع دستی و همچنین مشاهیر کاشان را از جمله سرفصل‌های دوره‌های آموزشی”کاشان شناسی” عنوان کرد.

مسئول گردشگری سازمان خاطرنشان کرد: در این دوره‌های آموزشی شرکت‌کنندگان ضمن حضور در کارگاه‌های آموزشی و همچنین بازدید از ابنیه و آثار تاریخی فرهنگی با مولفه‌های تاریخی، هنری و معماری بازار، آب‌انبارها، مساجد و زیارت‌گاه‌های کاشان  نیز آشنا می‌شوند.

ژاله‌خواه با اشاره به اینکه در این دوره‌ها تعداد۱۵۰ نفر شرکت دارند افزود: دکتر محمد مشهدی، دکتر جواد قاضی، دکتر طیب رزاقی، آقای عباس تراب‌زاده وخانم زهرا ساروخانی از جمله اساتید دوره‌های آموزشی”کاشان شناسی” هستند.

دوره‌های آموزشی”کاشان شناسی”با مشارکت دانشگاه کاشان، اداره آموزش و پرورش، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و همچنین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مدت یک هفته در فرهنگ سرای مهر برگزار می‌شود.تدریس کاشان‌شناسی در فرهنگ‌سرای مهر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.