خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۴ دی , ۱۳۹۷ساعت : 06:41کد مطلب: 13289

برگزاری دوره آموزشی فرماندهی برای آتش‌نشانان کاشان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، از برگزاری دوره آموزشی فرماندهی تیم عملیاتی این سازمان در سطح پیش‌رفته…

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، از برگزاری دوره آموزشی فرماندهی تیم عملیاتی این سازمان در سطح پیش‌رفته خبر داد.

به گزارش شهرداری کاشان، محمدمسعود چایچی گفت: این دوره آموزشی برای ۳۵ نفر از فرماندهان شیفت و پرسنل عملیاتی این سازمان، به صورت تئوری و عملی در چهار روز و در ۳۲ ساعت برگزار شد.

چایچی افزود: این دوره آموزشی با هدف ارتقای کیفیت عملکرد، توان‌مندی و افزایش توان علمی، عملیاتی و دانش تخصصی فرماندهان و پرسنل عملیاتی سازمان در زمینه فرماندهی در عملیات، اطلاع و آگاهی از آخرین روش‌های فرماندهی و اهمیت نقش فرماندهی در حوادث و آتش‌سوزی‌ها برگزار شد.

به گفته چایچی؛ ایستگاه‌های آتش‌نشانی و نحوه استقرار آن، مدیریت حوادث غیرمترقبه، شناخت شهر از جهت استقرار ایستگاه‌های آتش‌نشانی، اطفای حریق و نیروهای امدادی، استانداردهای مدیریت آتش‌نشانی اضطراری، اصول مدیریت بحران، سامانه فرماندهی حوادث ICS، و تشریح اصولی سیستم مدیریت حادثه، بخش از سرفصل‌های این دوره آموزشی بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان به دیگر سرفصل‌های این دوکره اشاره کرد و افزود: تشریح نواحی کلیدی یک ساختار فرماندهی حادثه، مشخص‌نمودن نقش و مسئولیت‌های پرسنل و مدیرناظر در یک حادثه، روش‌های اجرایی استاندارد (SOP)، روش‌های عملیات استاندارد، فرمانده عملیات (FGC)، وظایف تیم عملیاتی، فاکتورهای مربوط به صحنه آتش‌سوزی، استقرار دستگاه‌ها و تجهیزات، و مراحل استاندارد عملیات ایمنی از دیگر سرفصل‌های این دوره آموزشی بود.

چایچی گفت: این دوره آموزشی در دی‌ماه ۹۷ در ساختمان شهدای آتش‌نشان این سازمان برای آتش‌نشانان کاشان برگزار شد..

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.