خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۹ دی , ۱۳۹۷ساعت : ۱۱:۳۱کد مطلب: 12919

برگزاری همایش ملی دانشگاه و تحریم در دانشگاه کاشان

رئیس دانشگاه کاشان از برگزاری همایش ملی دانشگاه و تحریم در این دانشگاه خبر داد.   «عباس زراعت» نقش دانشگاه…

رئیس دانشگاه کاشان از برگزاری همایش ملی دانشگاه و تحریم در این دانشگاه خبر داد.

 

«عباس زراعت» نقش دانشگاه را برای مقابله با تحریم ها حایز اهمیت دانست و افزود: دانشگاه‌ها وظیفه دارند به مردم و جامعه کمک کنند تا در برابر این فشارها صدمه نبینند.

 

وی افزود: دانشگاه کاشان با کمک صنعتگران و وزارت علوم این همایش ملی را برگزار می‌کند تا با کمک صاحب‌نظران و اندیشمندان بتوانند راهکارهایی را برای  مقابله با تحریم‌ها و تورم‌های تحریمی در کشور ارائه کند.

 

وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: شرایط خاص اقتصادی کشور، فرصت مغتنمی برای قطع وابستگی به خارج است تا صنایع از دانشگاه‌ها کمک بگیرند و با استفاده از توان علمی متخصصان، نیازهایشان را تامین کنند.

 

زراعت تحقق شعار دانشگاه جامعه محور را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: سعی می‌کنیم با برگزاری این همایش و دعوت از افراد متخصص و صاحب نظر، زمینه های همکاری دانشگاه با صنعت و جامعه را بررسی و از این فرصت تاریخی برای اعتلای کشور استفاده کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید بتوانند پاسخگوی صنعت باشند، اظهار امیدواری کرد: این همایش که اسفند ماه سال جاری با همکاری مؤسسه بین المللی سعیدی و وزارت علوم در دانشگاه کاشان برگزار می شود، بتواند در راستای حل مشکلات جامعه و به خصوص تحریم ها مثمرثمر باشد.

 

رئیس دانشگاه کاشان به اقدامات «بسیار مثبت» وزیر علوم در این زمینه اشاره کرد و افزود: در هیچ دوره‌ای از آموزش عالی چنین ارتباط هدفمندی بین صنعت و دانشگاه به ویژه در زمینه فعالیت‌های بین المللی وجود نداشته است.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها برای فعالیت موثر در حل مشکلات کشور نیاز به آرامش دارند، خاطر نشان کرد: اگر دولت، مجلس و قوه قضائیه در ایجاد این فضای امن و ثبات مدیریتی به آموزش عالی کمک کنند دانشگاه‌ها نیز بهتر می‌توانند رسالت خود را انجام دهند.

 

زراعت با تمجید از اقدامات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای کمک به آموزش عالی و استمرار مدیریت وزیر محترم علوم گفت دانشگاه‌ها به اذعان تمامی روسای مراکز علمی هیچگاه در این سطح از آرامش نبوده است که نتیجه آن ، قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در رتبه اول جهانی رشد علمی است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.