خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۷ساعت : 01:34کد مطلب: 12335

تئاتر باید مردمی باشد

مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: باید با تولید و اجرای آثار نمایشی فاخر بویژه با موضوع شهروندی در محلات…

مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: باید با تولید و اجرای آثار نمایشی فاخر بویژه با موضوع شهروندی در محلات و در سطح شهر از این ظرفیت بی‌نظیر برای آموزش مفاهیم و فرهنگ شهروندی استفاده کرد.

«سعید عطایی‌شاد» در نشستی با حضور اعضای ستاد برگزاری «چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان»به بیان راه‌کارهای اجرای تئاتر مردمی با هدف تقویت و تسریع این جریان هنری پرداخت و بر اجرای این جشنواره به صورت مردمی تاکید کرد.

نائب‌رئیس شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به جایگاه و اهمیت هنرهای نمایشی اشاره کرد و افزود: از برگزاری این جشنواره باید نهایت استفاده را برد.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره ملی تئاتر مهر، بیان داشت: با توجه به این‌که تئاتر هنری است که نقش زیادی در نهادینه‌سازی فرهنگ در میان عامه دارد، برنامه اصلی ما در مدیریت شهری برای حمایت از جشنواره ملی تئاتر مهر، فرهنگ‌سازی تئاتر به عنوان یک ضرورت در میان اقشار مختلف جامعه است.

مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان، با اشاره به این‌که تئاتر، زبان شیوا و گویا در انتقال فرهنگ است و می‌توان از این ابزار مهم در جهت ارتقای فرهنگ شهروندی بهره‌گیری نمود، گفت: ما به‌دنبال ارتقا جشنواره ملی تئاتر مهر و از طریق آن، بیان معضلات و مشکلات جامعه و شناساندن فرهنگ شهروندی به همشهریان با استفاده از این هنر والا هستیم.

عطایی‌شاد در ادامه سخنانش با تاکید بر این‌که پیوند مردم با تئاتر، عامل موفقیت جشنواره ملی تئاترمهر خواهدشد، خاطر نشان کرد: امید داریم با توجه بهجشن‌های تئاتر و مردم که در جشنواره امسال شاهد برگزاری آن در مناطق مختلف شهر هستیم، برای سال‌های آینده بر ارتقای کیفیت آن تمرکز کنیم.

نائب‌رئیس شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان تصریح کرد: مهم‌ترین رسالت جشنواره تئاتر مهر کاشان، گسترش فرهنگ و هنر تئاتر ، مردمی‌کردن آن از یک سو و از سوی دیگر فراهم‌کردن بستری برای آموزه‌های شهروندی است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.