خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۷ساعت : 17:38کد مطلب: 13937

تبدیل کارت ملی به کارت بانکی اجرایی شد

مدیرعامل بانک ملی اعلام کرد: امکان استفاده از کارت هوشمند ملی به جای کارت‌های بانکی اجرایی شد. به گزارش ایرنا،…

مدیرعامل بانک ملی اعلام کرد: امکان استفاده از کارت هوشمند ملی به جای کارت‌های بانکی اجرایی شد.

به گزارش ایرنا، «محمدرضاحسین‌زاده» یک‌شنبه ۵ اسفندماه در همایش «ملی‌شو» با برشمردن دستاوردهای جدید این بانک، اظهار داشت: یکی از این دستاوردها تبدیل کارت ملی هوشمند به کارت بانکی است.

به گفته مدیرعامل بانک ملی، در گام نخست امکان استفاده از کارت هوشمند ملی در همه سرویس‌های ارایه شده در دستگاه‌های خودبانک و خوددریافت فراهم شده است و به‌زودی خدمات شعبه‌ای نیز قابل ارایه با کارت هوشمند ملی فراهم می‌شود.

وی نرم‌افزار کاربردی (اپلیکیشن) ۶۰ را از دیگر دستاوردها در حوزه بانکداری الکترونیک برشمرد و گفت: با این نرم افزار رمزهای بانکی که فقط ۶۰ ثانیه کاربرد دارد تولید می‌شود که می‌تواند جلوی سوء‌استفاده‌ها را بگیرد
.
حسین‌زاده به طرح سامانه کشوری سکوک اشاره کرد و گفت: سامانه کشوری کسب و کار در برگیرنده تعاملات تجاری در زنجیره تامین از تولید تا مصرف است.

مدیرعامل بانک ملی افزود: مصرف‌کنندگان نهایی، تامین کنندگان کالا و تولیدکنندگان می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

کاهش هزینه تمام‌شده نظام بانکی با توسعه بانکداری الکترونیک
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بانک ملی همواره در تحولات پیشرو بوده است. برای نمونه چاپ اسکناس را در اوایل تاسیس از انگلیس گرفت و به داخل کشور منتقل کرد.

وی با بیان اینکه برخی بانکداری الکترونیکی را بخشی از دولت الکترونیک می‌دانند، اظهار داشت: یکی از مشکلات نظام بانکی ایران بالا بودن هزینه‌هاست که یکی از علل آن بالابودن تعداد شعب بانکی است.

دژپسند افزود: با اقتصاد هوشمند است که می توان به اقتصاد مقاوم رسید که هم دانش بنیان است و هم در عرصه تجارت جهانی فعال است.

وی با بیان اینکه رفاه ناشی از صادرات نفت خام قابل اتکا نیست، گفت : رفاهی ارزش دارد که مبتنی بر ارزش آفرینی و دانش بنیان باشد.

وزیر اقتصاد خواستار آن شد که بنگاه های بزرگ همچون بانک ملی با استفاده از استارتاپ ها گام های بزرگی برای تحول در عرصه دانش در نظام بانکی بردارند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.