خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹ساعت : ۱۴:۵۰کد مطلب: 20301

یادداشت مدیرمسئول مشکات آنلاین به مناسبت روز خبرنگار

تبریک‌های آزاردهنده

ای کاش رسم می شد که در روز خبرنگار به جای اینکه پیام تبریک مسئولان به خبرنگاران منتشر شود، رفتار و برخورد برخی از این مسئولان با خبرنگاران منتشر می شد.

محمدعلی خرمی: همین دو روز قبل مدیر مسئول نشریه‌ای می گفت یکی از مدیران ارشد شهرستان با او تماس گرفته و او را به خاطر انتشار یک یادداشت خیلی محترمانه! تهدید کرده است.

 

دیروز از طرف نهادی پیام تبریک دریافت کردم که مدیرش همین چند وقت قبل، همه تلاش واحد حقوقیش را به کار بسته بود تا علیه ما شکایت تنظیم کند.

 

پرونده چند نفر از اهالی رسانه کاشان در دادگاه در جریان است و خبرنگارانی که باید در کوچه و خیابان به دنبال انعکاس مطالبات شهروندان باشند پشت در اتاق قاضیان نشسته اند.

 

تاسف انگیز آنکه برخی از این پرونده‌ها به خاطر انتشار مصاحبه انتقادی کارشناسان در یک موضوع تخصصی و یا انتشار انتقاد شهروندان، در جریان است.

 

بسیاری از رسانه های منتقد و مستقل به جلسات رسمی دعوت نمی شوند.

 

در همین شهر مسئولی در برابر چشم همکارانش بارها به خبرنگاران توهین کرده اما هیچ کدام لب به اعتراض نگشوده اند.

 

خواسته یا ناخواسته قلمها شکسته شده و بسیاری از دهانها بسته شده و خبرنگارانی عطای خبرنگاری را به لقایش بخشیده‌اند.

 

جایگاه و منزلت خبرنگار به ابزار دست روابط عمومی‌ها تنزل یافته و خبرنگار خوب کسی عملا کسی است که در هرآنچه را که روابط عمومی‌ها برایش می‌فرستند منتشر کند؛ البته محبت‌ها وقتی دوچندان می شود که خبر همراه با عکس آقای رئیس که پشت میز نشسته، دست‌هایش را به هم گره کرده و نگاهش به دوربین خیره شده، منتشر شود.

 

امروز و فردا، بسیاری از همین آقایان برای جامعه خبری پیام تبریک می فرستند که شماها چقدر خوب و چشم بینای جامعه هستید، پیام‌های تبریکی که حقیقتا آزار دهنده هستند.

 

ای کاش رسم می شد که در روز خبرنگار به جای اینکه پیام تبریک مسئولان به خبرنگاران منتشر شود، رفتار و برخورد برخی از این مسئولان با خبرنگاران منتشر می شد.

 

آن وقت همان مدیر ارشد شهرستان که دو روز قبل با مدیرمسئول نشریه محلی کاشان تماس گرفته بود در توجیه رفتار تهدیدآمیز خود نمی توانست بگوید مردم از تحلیلی که نوشته اید ناراحتند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.