خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۵ساعت : ۱۰:۰۳کد مطلب: 1382

تحلیل بازی بلژیک و ایرلند

«محمدرضا پرکاس» مدرس و مربی فوتبال، در ادامه تحلیلهای خود از مسابقات یورو ۲۰۱۶ به تحلیل بازی بلژیک و ایرلند…

«محمدرضا پرکاس» مدرس و مربی فوتبال، در ادامه تحلیلهای خود از مسابقات یورو ۲۰۱۶ به تحلیل بازی بلژیک و ایرلند پرداخته است:

بلژیک بازی را با ۴.۲.۳.۱ شروع کرد و ایرلند هم با ۴.۴.۲ ولی دو مهاجم بصورت پله ای قرار میگرفتند . با توجه به اینکه بازی دوم برای هر دو تیم بود ( از بازی اول نتایج خوبی کسب نکرده بودند ) در ابتدا کمی محتاط بازی را شروع کردند و اصول حمله بلژیک بردن توپ به جناحین و ارسالهای بلند یا پاس کوتاه برای قطع کردن خط حمله خود ، ولی عمدا مشکل بلژیک عدم سرعت در به گردش درآوردن توپ در زمین حریف است و مکثی زیاد در نگه داشتن توپ ، که نظم دفاعی را به تیم حریف باز میگردانند. تیم ایرلند با پنج دفاع و چهار هافبک با شیف شدن موقعیت خاصی به بلژیک ندادند و با قرار دادن تک مهاجم در وسط زمین بیشتر برای ضد حمله یا حمله سریع برنامه داشتند و به محض دریافت توپ یک برنامه آنها ارسال مستقیم برای تک مهاجم خود بود که چون بوسیله دو تا سه مدافع بسته شده بود ، توپ ها مجددا به تیم بلژیک میرسید و فشار مضاعف و با این حساب برنامه دیگر آنها پا به توپ شدن رو به جلو ، تا بتوانند فشار را کمتر کنند و در این کار بیشتر موفق بودند و در کل تاکتیک تهاجمی ایرلند رسیدن به جناحین و ارسالهای بلند برای ضربات سر خلاصه میشد، در این نیمه بازی بیشتر در مرکز بود و هیچ تیمی برتری نمایانی نداشت و یک نکته منفی برای بلژیک دو تیکه شدن تیم در حالت حمله بود که اگر تیم سرعتی همچون انگلیس با آنها بازی کنند ، بطور جدی به مشکل میخورند.
نیمه دوم
در این نیمه تیم ایرلند بیشتر تیم را جلو کشید و تیم بلژیک با یک حمله سریع به گل اول رسید ، یعنی دقیقا آن حلقه گمشده که میتواند تیم بلژیک را متحول کند سرعت عمل که حتی نداشتن آن در بازی اول به تیم مسن ایتالیا اجازه میداد در برگشتها فرصت پیدا کردن نظم تیمی را داشته باشند.
و در ادامه تیم ایرلند به یک باره خیلی باز بازی کرد و در فضاهای بین خود فرصت حرکت بدون توپ را به حریف میدادند و حتی گل دوم بلژیک بخاطر حرکت نکردن خط هافبک ایرلند با هافبک پوششی حریف بدست آمد، ،که این نشان از عدم تمرکز در شیف شدن یا دفاع منطقه ای است . بعد از گل دوم بلژیک بیشتر در صدد کنترل بازی و بلز شدن نفرات و استفاده از کل عرض زمین و بیشتر میخواست ایرلند را برای جلو کشیدن تشویق کند و به این خواسته هم رسیدن و باز با یک ضد حمله سریع گل سوم را زدند و در نهایت ایرلند چون بازی را باخته بود بیشتر فشار آورد و توانست در دقایق پایانی چند ارسال هم روی دروازه حریف داشته باشد ، ولی کم تعداد بدون در حملات نمیتوانست برای بلژیک خطر جدی در بر داشته باشد و بلژیک دیگر برای تهاجم اصرار نداشت و ترجیح میداد بازی با همین نتیجه پایان یابد.
و نکته اساسی برای بلژیک این است که اگر سرعت در حملات و بازی سازی سریع در جناحین بلژیک بوجود آید آنها برای هر تیمی خطرناک خواهند شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.