خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷ساعت : 05:02کد مطلب: 10119

تدوین طرح جامع آموزشی پسماند برای کاشان

به منظور حفظ بهداشت محیط زیست و سلامت شهروندان، طرح جامع آموزشی پسماند و بازیافت برای کاشان تدوین می‌شود. به…

به منظور حفظ بهداشت محیط زیست و سلامت شهروندان، طرح جامع آموزشی پسماند و بازیافت برای کاشان تدوین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان،  مدیر عامل سازمان با اعلام این خبر گفت: این طرح با همکاری مرکز آموزش فجر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و معاونت خدمات شهری، در حال تدوین است.

مرتضی والی‌زاده با بیان این‌‌که تمام اقشار جامعه باید با جنبه‌های مختلف پسماند آشنا شوند اظهار داشت: در نشستی در ساختمان جدید سازمان در خیابان ۲۲ بهمن به نبود آگاهی در شهروندان در مورد پسماند و هماهنگی کامل مردم و مسئولین در راستای جمع‌آوری به موقع زباله، تکمیل نبودن آموزش مردم از سوی عوامل آموزشی، عدم اجرا و نظارت بر اجرای قوانین پسماند، تأکید آموزشی بر مسائل سلامتی و بهداشت در موضوع دپو و سرازیرشدن شیرابه زبالهها، رسیدگی به پسماند واحدهای تجاری، پزشکی، آموزشی و اجرای دستورالعمل های جدید شهرداری در این حوزه پرداخته و تبادل نظر شد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد اقدامات موثری پیرامون حمایت حقوقی از مأموران پسماند صورت گیرد تا آن‌ها برای آگاهی بیشتر  در جهت آموزش با کیفیت بهتر اقدام به شناسایی تعداد ساکنین واحدهای مسکونی، تجاری، پزشکی، آموزشی, و همچنین هیئات و مساجد هر ناحیه کرده تا علاوه بر تعریف سرفصل‌های کلی آموزشی، مباحث ویژه‌ای برای آموزش و اطلاع‌رسانی هیئات برای موضوع تولید و جمع‌آوری پسماند در ماه محرم صورت پذیرد.

تدوین طرح آموزشی پسماند در کاشان با هدف سامان‌دهی، مراقبت و اجرای عملیات مربوط به کاهش تولید، جمع‌‌آوری، ذخیره‌سازی، جداسازی، حمل و نقل، بازیافت و دفع پسماندهای شهری، ساختمانی، عمرانی و بیمارستانی به اجرا درمی‌‌آید.

قرار است نشست‌ها مربوط به مدیریت جمع‌آوری بهینه پسماند هر دو هفته یک‌بار برگزار شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.