خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۱ دی , ۱۳۹۵ساعت : ۱۰:۵۸کد مطلب: 3584

تذکر قانونی پورتال خبری کاشان، به اداره فرهنگ و ارشاد

پورتال خبری کاشان نسبت به سکوت اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان در برابر انتشار غیرقانونیِ برخی از ویژه نامه روزنامه…

پورتال خبری کاشان نسبت به سکوت اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان در برابر انتشار غیرقانونیِ برخی از ویژه نامه روزنامه های سراسری انتقاد کرد.

 

این پایگاه خبری روز سه شنبه با انتشار ماده ۴ آیین نامه اجرای قانون مطبوعات کشور، به اداره کاشان نسبت به نهادینه شدن فعالیت های غیر قانونی در این شهرستان هشدار داد.

 

متن کامل این یادداشت پورتال خبری کاشان بدین شرح است:

 

روز گذشته ویژه نامه یک روزنانه خارج از ضمیمه روزنامه مطبوعه در حاشیه جلسه شورای اداری کاشان در دانشگاه کاشان توزیع شد.

 

این ویژه نامه در حالی در تیراژ بالا در حاشیه ششمین جلسه شورای اداری کاشان که خانم ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور میهمان ویژه آن بود توزیع شد که رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان نیز در جلسه شورای اداری حضور داشت.

 

توزیع ویژه نامه غیر قانونی مذکور خیلی رسمی و روی میزی که ابتدای درب خروجی سالن برگزاری جلسه شورای اداری قرار داده شده بود توزیع شد.

 

قانون گریزی و تخلفات در توزیع ویژه نامه در کاشان تبدیل به عادت شده و هر از گاهی شاهد چنین تخلفاتی بوده و هستیم و اداره فرهنگ و ارشاد کاشان هم انگار خواب است.

 

چاپ و انتشار ویژه نامه براساس قوانین مطبوعات در تمامی شهرستان ها مرسوم است اما برای توزیع ویژه نامه ها قوانینی است که عدم توجه به قوانین تخلف محسوب می شود.

 

نظارت برکار مطبوعات در شهرستان ها بر عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و شناسایی تخلفات توزیع ویژه نامه ها نیز یکی از مواردی است که این اداره متولی آن است.

 

توزیع ویژه نامه های شهرستان آن هم خارج از ضمیمه روزنامه بر اساس ماده ۴ آئین نامه اجرای قانون مطبوعات کشور تخلف محسوب می شود و هر ویژه نامه ای باید همراه با روزنامه آن توزیع شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.