خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۸ساعت : ۱۴:۵۲کد مطلب: 14475

تعرض به نوجوان افغانستانی تایید نشد

یک مقام مسوول با اشاره به برخی مطالب انتشار یافته در فضای مجازی مبنی بر تعرض و قتل یک نوجوان…

یک مقام مسوول با اشاره به برخی مطالب انتشار یافته در فضای مجازی مبنی بر تعرض و قتل یک نوجوان افغانستانی درشهرستان کاشان گفت: بسیاری از مواردی که در شبکه های اجتماعی در این زمینه منتشر شده، خلاف واقع است.

 

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۲ اسفندماه گزارش حلق آویز شدن پسر ۱۳ ساله ای مطرح شد که موضوع بر اساس فرآیندهای معمول در جریان رسیدگی قرار گرفت.

 

وی با رد ادعای مطرح شده در مورد تعرض به این نوجوان افغانستانی بیان کرد: با وجود اینکه از ۱۲ اسفند تا ۱۲ فروردین ماه نزدیک به ۱۶ روز تعطیلی رسمی داشتیم اما موضوع از سوی دستگاه های ذی ربط بررسی و پس از کالبد شکافی از سوی پزشکی قانونی جواز دفن صادر و متوفی به خاک سپرده شده؛ از این رو مطالبی که عنوان می شود با چاشنی شایعه همراه شده، دقیق نیست و با واقعیت همخوانی ندارد.

 

این مقام مسوول در مورد رسیدگی به موضوع تصریح کرد: با توجه به مستندات موجود تنها موضوع خودکشی ح. ر. از سوی پزشکی قانونی شهرستان کاشان تایید شده که بر اساس آن متوفی خود را حلق آویز کرده بود.

 

وی با بیان اینکه اثرهایی از اقدام به خودکشی بر روی بدن متوفی چند روز پیش از مرگش هم وجود داشته، تاکید کرد: مرجع و ملاک بررسی و اعلام نظر در مورد ادعاهای پیرامون موضوع تعرض به فرد متوفی بر عهده پزشکی قانونی بوده و در صورت نیاز، رای نهایی باید از سوی دستگاه قضائی صادر شود.

 

خانواده «حامد رضایی»، نوجوان ۱۲ ساله افغانستانی با انتشار یک ویدئو در فضای مجازی گفته بودند که او پیش از خودکشی در تاریخ در اسفند ۱۳۹۷ به دوستانش گفته بود که یک نفر به او “تجاوز” کرده است.

 

عبدالشکور رضایی، پدر حامد، مدعی است  که با گذشت یک ماه از این حادثه، هنوز سرنوشت پرونده و شکایت آنها نامشخص است.

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.