خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۷ساعت : 06:51کد مطلب: 11509

توجه به حفظ اصالت گلاب از سوی صاحبان صنعت ضروری است

مدیرکل امور غذایی، بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: صاحبان صنعت گلاب باید به اصالت محصول توجه…

مدیرکل امور غذایی، بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: صاحبان صنعت گلاب باید به اصالت محصول توجه جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، «وحید مفید» پنج‌شنبه ۱۰ آبان‌ماه در دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: اگر به این مهم از سوی دست‌اندرکاران تولید گلاب و عرقیات گیاهی توجه نشود، اصالت گلاب منطقه کاشان از بین خواهد رفت.

استفاده نامناسب از سم، کود و حتی آب در کیفیت محصول نهایی تاثیر می‌گذارد
مفید با تاکید بر ضرورت ارتقای سلامت جامعه با توجه به مقوله پیشگیری و عرضه مواد خوراکی و آشامیدنی سالم بیان کرد: برای برخورداری از غذای سالم باید فرآیند تولید از مزرعه تا سفره زیر نظارت باشد، زیرا استفاده نامناسب از سم، کود و حتی آب در کیفیت محصول نهایی تاثیر می‌گذارد.

مدیرکل امور غذایی، بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: بر اساس مطالعات صورت‌گرفته در برخی کشورها، می‌توان با شرایط خاص در کاشت گل محمدی، میزان مواد موثر در اسانس آن را تا ۲۰ درصد افزایش داد.

کاشان با ۹ هزار و ۵۰۰ تن محصول از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیرکشت، بیشترین میانگین تولید گل محمدی در کشور را دارد و سالانه نزدیک به ۱۵ هزار تن گلاب مرغوب و ۲٫۲ تن اسانس طبیعی در یک هزار و ۶۰۰ کارگاه سنتی و ۲۸ واحد صنعتی این شهرستان تولید می‌شود.

شهرت، کیفیت و مرغوبیت فراورده‌های گلاب‌گیری و عرقیات گیاهی کاشان موجب رونق صنعت گردش‌گری به ویژه جذب گردش‌گران خارجی در سال‌های گذشته به این منطقه شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.