خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : ۱۷:۰۷کد مطلب: 8802

توفان ۱.۴ میلیارد ریال به آران و بیدگل خسارت زد

معاون خدمات شهری شهرداری آران و بیدگل گفت: وقوع توفان شدید در هفته گذشته موجب وارد آمدن نزدیک به ۱.۴…

معاون خدمات شهری شهرداری آران و بیدگل گفت: وقوع توفان شدید در هفته گذشته موجب وارد آمدن نزدیک به ۱.۴ میلیارد ریال خسارت شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا مهرآبادی سه‌شنبه ۲۲ خردادماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: توفان شن دیشب که شدیدترین توفان در ماه‌های گذشته بود، موجب قطع ۴۰ اصله درخت نارون و زیتون در آران و بیدگل شد و خسارت وارد آمده به فضای سبز در مجموع ۸۰۰ میلیون ریال برآورد می‌شود.

وی افزود: ۳۰ اصله درخت نیز در مجموع در اثر وقوع توفان‌های شن شدید هفته گذشته در شهر آران و بیدگل قطع و مجموع خسارت‌ها ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری آران و بیدگل اضافه کرد: ۸۰ درصد درختان فضای سبز شهری در اسفند‌ماه هرس شدند که این اقدام موجب قطع تعداد کمتری از درختان در اثر این توفان‌ها شده است.

او گفت: سرعت توفان شن شب گذشته در آران و بیدگل بر اساس اعلام هواشناسی ۶۰ کیلومتر بر ساعت بود که موجب کاهش دید افقی تا کمتر از سه متر شد.

شهرستان آران و بیدگل با ۶۰۵ هزار هکتار وسعت دارای ۱۰۳ هزار هکتار کانون بحران و یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان‌های ماسه‌ای کشور است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.