خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۶ساعت : ۱۴:۳۷کد مطلب: 4718

تولید سالانه حداقل ۱۱۵ هزارتن گلاب و عرقیات گیاهی در کاشان

مسئول واحد صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی کاشان گفت:این شهرستان دارای ۳۰ واحد صنعتی و سنتی تولید گلاب و عرقیات گیاهی با…

مسئول واحد صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی کاشان گفت:این شهرستان دارای ۳۰ واحد صنعتی و سنتی تولید گلاب و عرقیات گیاهی با ظرفیت تولید سالانه حداقل ۱۱۵ هزارتن گلاب و عرقیات گیاهی است.
«صادق صدق‌گو»در گفتگو با خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان گفت: مجموع ۳۰ واحد صنعتی در این زمینه فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه در این واحدها،  ۳۰هزارتن حداقل ظرفیت تولید سالانه گلاب و همچنین ۳۰ هزارتن نیز حداقل ظرفیت تولید سالانه عرقیات گیاهی است گفت: نیم تن اسانس نیز در سال در واحدهای صنعتی تولیدمی‌شود.
به‌ گفته‌ وی، بر اساس آخرین آمار به دست آمده ۱۵۸۵واحد با حدود سه هزار دیگ گلاب‌گیری سنتی به میزان تولید سالیانه ۲۰ هزار تن گلاب و ۳۵ هزارتن عرقیات گیاهی تعداد واحدهای سنتی تولید گلاب و  عرقیات در کاشان است.
مسئول واحد صنایع جهاد کشاورزی کاشان، تصریح‌کرد:میزان اشتغالزایی مستقیم واحدهای صنعتی و سنتی تولید گلاب و عرقیات دارای مجوز از واحد صنایع جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کاشان پنج هزار و ۵۲۰ نفر است.
صدق‌گو،اظهارداشت:ظرفیت کارخانجات تولید گلاب و عرقیات در کاشان به گونه‌ای است که می‌تواند کل گل‌های محمدی و گیاهان دارویی کشور را نیز در این واحدها تبدیل به گلاب و عرقیات گیاهی کند.
به‌گفته‌وی،واحدهای صنعتی تولید گلاب و عرقیات کاشان علاوه بر گل‌های این منطقه از سایر مناطق از جمله استانهای فارس و کرمان نیز تولید گلاب می‌کند.
مسئول واحد صنایع جهاد کشاورزی کاشان، در پایان با اشاره به صادرات این محصولات افزود: خوشبختانه طی سالهای اخیر شاهد صادرات محصول گلاب و عرقیات گیاهی کاشان به کشورهای اتحادیه اروپا، خاورمیانه و شرق آسیا از جمله کشورهای فرانسه، ژاپن، کانادا، استرالیا و امارات متحده عربی، عراق بوده ایم.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.