خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ساعت : ۰۱:۵۸کد مطلب: 19702

تولید ضدعفونی‌‌کننده چندمنظوره در دانشگاه کاشان

در پاسخ به نیاز مبرم مردم به مواد ضدعفونی سالم، در اقدامی مردمی، محمدرضا مزدیان‌فرد یکی از اساتید دانشگاه کاشان…

در پاسخ به نیاز مبرم مردم به مواد ضدعفونی سالم، در اقدامی مردمی، محمدرضا مزدیان‌فرد یکی از اساتید دانشگاه کاشان با همکاری یک تیم تحقیقاتی اقدام به تولید محلول ضدعفونی‌کننده سریع العمل، بسیار موثر و ارگانیک، برای بهداشت دست و پا و انواع سطوح کردند.

 

به گزارش دانشگاه کاشان، این محصول بر پایه پر استیک اسید و پرکسید هیدروژن تهیه شده و فاقد مضرات، و خواص سمی سرطان‌زایی بسیاری از مواد رایج در این روزها است و برای از بین‌بردن میکروب‌ و ویروس ها به انضمام کرونا کووید ۱۹ در کلیه سطوح (فلز، شیشه، البسه و پلاستیک) و حتی میوه و سبزیجات مناسب است.

 

دکتر محمدرضا مزدیان‌فرد با اشاره به این‌که این محلول ضدعفونی‌کننده مورد تایید سازمان جهانی بهداشت و آژانس حفاظت از محیط زیست در صنایع غذایی و لبنی است، افزود: این محصول در آزمایشگاه آب، محیط زیست و توسعه پایدار دانشگاه کاشان و با پشتیبانی حامیان مبارزه با کرونا (مؤسسه خیریه ولی عصر کاشان) تهیه گردیده و با هزینه تولید که از طرف خیرین فراهم می‌شود، رایگان در اختیار اقشار مختلف جامعه، کادرهای درمان و خدمات شهری و افراد نیازمند قرار می‌دهد.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.