خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷ساعت : 19:02کد مطلب: 13357

تکاپوی انتخاباتی آقای نماینده، با طعم شام و هدیه این بار از قشر روحانیون و ائمه جماعات

گرچه تا اسفند سال آینده و موعد انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی هنوز راه دور و درازی باقی است…

گرچه تا اسفند سال آینده و موعد انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی هنوز راه دور و درازی باقی است اما در همین شهر، بیخ گوش ما، کاندیدای محترمی را سراغ داریم که از همین حالا برای رسیدن به صندلی های سبزِ یشمیِ بهارستان در تکاپویی خستگی ناپذیر به سر می برد. او البته چندان هم گمنام نیست و نشانه آن هم این که همین حالا سمت نمایندگی مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس را بر عهده دارد!

اگر تا دیروز دعوت سید جواد ساداتی نژاد از برخی معاونان وزرا و حتی چندی از وزرای کابینه روحانی برای سفر به کاشان و در بوق و کرنا کردن بنری و مجازی با القای این که این سفرها حتمأ و حتمأ با دعوت نماینده صورت می گیرد را می توانستیم با ارفاق عادی جلوه دهیم اما برخی فعل و انفعالات به شدت انتخاباتی و با چاشنی ریخت و پاشِ اخیر توسط نماینده، حکایت دیگری از جنس پیشوازی از یک رقابت است. رقابتی که گویی هر کس بتواند دل قشرهایی از جامعه را با مراسم و لوح و هدیه و شام و .. بدست بیآورد گام بلندی به سمت ساختمان هرمی بهارستان برداشته است.

صبح دیروز « سه شنبه» در حوزه علمیه مشغول درس و بحث بودم که چند تن از دوستان از ائمه جماعت مساجد کاشان پیامکی دریافت کردند مبنی بر دعوت به یک نشست و تجلیل از زحمات ائمه جماعات و هم اندیشی با حضور نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس به صرف شام! در این پیامک همچنین ذکر شده بود مدعوین، چهارشنبه شب علاوه بر متنعم شدن از شام، از هدیه فرهنگی و نقدی نیز بهره مند خواهند شد! اندکی بعد از دریافت این پیامک توسط برخی دوستان بود که در همان جمع همهمه‌هایی اعتراض گونه نسبت به لیست مشوق های دعوت از روحانیون و ائمه جماعات به این گردهم آیی ایجاد شد.

دست کم در ۱۵ روز اخیر این سومین تلاش و سرمایه گذاری واضحِ ساداتی نژاد برای کسب رأی جهت رسیدن مجدد به مجلس است. نخست برگزاری آیین تجلیل از مدیران هیأتهای مذهبی کاشان، آن هم در ایامی که هیچ مناسبت مذهبی در تقویم به چشم نمی خورد و دوم آیین تجلیل از باصطلاح خیرین حوزه ورزش و ورزشکاران شاخص شهر طی دو سال اخیر با حضور وزیر ورزش. جایی که تابلو فرشی غول پیکر! از تمثال وزیر ورزش و برای روز مبادا به او هدیه شد و انتهای آن نیز که با نهایت بی نظمی گذشت صدها ورزشکار به صورت گروهی و فشرده بالای سن رفتند و البته کنار وزیر و نماینده عکسی هم گرفتند و تمام!

 چندی پیش بود که گمانه زنی یکی از پایگاههای خبری محلی از برخی گزینه های کاندیداتوری انتخابات آتی مجلس در حوزه انتخابیه کاشان با واکنش تند برخی نزدیکان رسانه یی نماینده مبنی بر ایجاد فضای زودهنگام انتخاباتی در منطقه از سوی آن رسانه محلی روبرو شد. حالا اما باید از جناب نماینده و نزدیکان او پرسید روندهایی از جنس ریخت و پاش و ارائه انواع و اقسام مشوق ها به قشرهایی از نوع فعالان هیأتهای مذهبی، ورزشکاران و اکنون روحانیون شاخص در محلات و ائمه جماعات آیا داغ کردن تنور انتخابات در فاصله حدود یک سال تا انتخابات، البته از نوع زمینه چینی برای کسب رأی نیست ؟!!

پرواضح است که دیدار و گفتگوی صمیمانه یک کارگزار و مسؤل محلی با قشری از اقشار جامعه نه تنها محل مناقشه نیست که اگر با نیت مرتفع کردن مشکلات آن گروه باشد ممدوح نیز شمرده می شود اما ارسال پیامک دعوت با درج پذیرایی شام و دادن هدیه، هر ذهن ساده اندیش و ساده لوحی را نیز به صرافت بهره برداری شخصی از این گردهم‌آیی ها می اندازد و این جاست که انسان با خود می اندیشد آیا در دوره یی به سر می بریم که هنوز می توان با وعده شام و هدیه، و در رقابتی که هدف خدمت است دل‌ها را به سمت خود جذب کرد؟!!

با آن که تا موعد انتخابات مجلس یازدهم هنوز یک سالی باقی است اما چنان که در سطور بالا خواندید تنور این رقابت البته به شکل زیرپوستی و خزنده در منطقه آغاز شده. رقابتی که باید منتظر بمانیم و ببینیم، در روندهای تلاش برای جلب رأی، کماکان شام و هدیه تنها مشوق های دم دست برای جلب رأی است یا گزینه های دیگری نیز برای جاگذاشتن رقبایی که هنوز در شک و تردید ثبت نام هستند مدنظر خواهد بود!

منبع: کاشان آنلاین

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.