خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۷ساعت : 14:24کد مطلب: 12201

ثبت سفارش در کاشان انجام شود، نه در اصفهان

آیین ۱۳۵ سالگی تأسیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شهرستان کاشان شنبه ۹۷/۱۰/۱۰ با حضور مقام عالی وزارت صنعت،…

آیین ۱۳۵ سالگی تأسیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شهرستان کاشان شنبه ۹۷/۱۰/۱۰ با حضور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران، رئیس خانه صنعت معدن و تجارت ایران، جمعی از روسای اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان‌های کشور، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مدیران استانی و شهرستان کاشان و فعالان اقتصادی برگزار شد.

این همایش که به‌منظور نکوداشت یاد پیشکسوتان و پیشگامان صنعت و تجارت منطقه و تجلیل از فعالان و پیشروان عرصه اقتصاد کشور برگزارشده بود، بستری فراهم کرد تا تولیدکنندگان منطقه، مشکلات و موانع پیش رویشان را رودررو با وزیر صنعت را مطرح کنند.

 

«رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت نساجی نیاز به توجه دارد، عنوان کرد: تصمیم‌گیری در صنعت نساجی را باید به خود متخصصان در کاشان واگذار کنیم و تصمیمات با مشورت بخش خصوصی و در همین شهر انجام گیرد.

 

رحمانی افزود: یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌ها این است که ما به مردم اعتماد کنیم. اصفهان هم همین کامپیوتر را دارد و همین سیستم را با همین کارشناس‌ها! افراد در کاشان هم را می‌شناسند و مطلع‌اند که چه کسی تولیدکننده است و میزان نیازش چقدر است، پس بهتر است ثبت سفارش در خود کاشان انجام گیرد. زمانی که تولید ما از اساس مشکل دارد، چرا خودمان مشکلات را زیاد کنیم؟

 

سید جواد ساداتی نژاد، نماینده مجلس نیز در سخنانش ضمن اشاره به اینکه الگوی اقتصاد مقاومتی یعنی کاشان بیان کرد: کاشان و آران و بیدگل، منطقه‌ای است که یک کارخانه دولتی وجود ندارد و تمام صنعتگران و تولیدکنندگان در بخش خصوصی مشغول به کارند.

ساداتی نژاد افزود: امروز اصلی‌ترین مشکلی که صنعتگران ما از آن رنج می‌برند، بوروکراسی پیچیده، مبهم و درهم‌تنیده‌ای است که پای تولیدکننده و صنعتگر ما را بسته است. امروز کاشان استانی است محصور در دل یک استان دیگر و این باعث شده این شهر چون پرنده‌ای که توان پرواز دارد اما بال‌هایش بسته است در تمام موضوعات مختلف درگیر بروکراسی باشد.

 

ساداتی نژاد با بیان اینکه کاشان بعد از ترکیه، دومین قطب تولید فرش ماشینی در جهان است، یادآور شد: خدا می‌داند اگر وزارت صنعت، معدن تجارت و دستگاه‌های دولتی حمایت کرده بودند؛ امروز کاشان قطعاً اولین قطب تولید فرش ماشینی دنیا بود.

وی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: در دوره سختی‌های اقتصادی و معیشتی امروز، یکی از مهم‌ترین اقدامات برای کاشان، واگذاری اختیارات است. ما نباید خودمان، همدیگر را تحریم کنیم. امروز نباید اصفهان، کاشان را تحریم کند و برای هر کاری نیاز به کسب اجازه از اصفهان باشد؛ لذا از وزیر صنعت درخواست داریم جهت تسهیل روند کار مردم منطقه، یک اداره کل صنعت معدن و تجارت هم در شمال اصفهان و شهر کاشان باشد و کاشان بتواند به‌طور مستقل کارش را ادامه دهد.

 

در این برنامه  هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی در زمان قاجار، پهلوی اول و دوم، معرفی شدند و از«مژگان طباطبایی» نواده بنیان‌گذاران خانه‌های بروجردی و طباطبایی و  بازمانده نسل پنجم مؤسسین مجلس وکلای تجار کاشان، تقدیر شد.

 

همچنین از هیئت نمایندگان مرحوم، بعد از انقلاب یاد شد و از هیئت نمایندگان بالای ۸۰ سالی که در قید حیات بودند نیز تقدیر ویژه به عمل آمد.

لازم به ذکر است که این مراسم به مناسبت ۱۳۵ سالگی اتاق بازرگانی ایران برگزار شد و دبیرخانه همایش، از ماه‌ها قبل، پیشینه تجاری که از بدو تأسیس، جزء هیئت مؤسس اتاق بوده و در عرصه بین‌الملل نام‌آور و بنام بودند، را بررسی کرده و در اقدامی شایسته نام و یاد آن‌ها را گرامی داشت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.