خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۷ساعت : 02:11کد مطلب: 12377

جشن روز معلولین در دانشگاه کاشان

تالار فیض دانشگاه کاشان شام‌گاه چهارشنبه ۱۴ آذرماه درآیینی شاد و به‌یادماندنی، میزبان جشن روز جهانی توان‌یابان و معلولین با…

تالار فیض دانشگاه کاشان شام‌گاه چهارشنبه ۱۴ آذرماه درآیینی شاد و به‌یادماندنی، میزبان جشن روز جهانی توان‌یابان و معلولین با حضور شمار زیادی از توان‌یابان کاشانی، خانواده‌های آنان و تعدادی از مسئولان مؤسسات توان‌بخشی و حامیان حوزه معلولان در شهرستان کاشان بود.

به گزارش کاشان آنلاین در این آیین که مرتضایی، فرماندار، رسول‌زاده، هاشمی‌طاهری و کردمیل؛ رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، نیز حضور داشتند، ام‌البنین متقی‌نژاد رئیس اداره بهزیسنی کاشان در سخنان کوتاهی ضمن تبریک روز جهانی معلولین به توان‌یابان حاضر در مراسم وخانواده‌های آنان، بر ارجداشت جایگاه قشر معلول جامعه تأکید و خاطرنشان کرد: توجه به این قشر که انواع گوناگون معلولیت را در آنان بر می‌گیرد وظیفه فردفرد افراد جامعه است و هدف از برگزاری این آیین شاد و بانشاط نیز نشان دادن این واقعیت بود که به هر حال بخش‌هایی از جامعه به فکر معلولین و نیازها و خواسته‌های به‌حق آنان هست.

در این آیین شاد و بانشاط، گروه موسیقی توان‌یابان مرکز توانبخشی کاشانه‌مهر به سرپرستی مهران مبینی ۲ قطعه موسیقی اجرا کردند، و مبینی نیز در ادامه به اجرای قطعه‌ای شاد و عاشقانه پرداخت که همراهی پرشور عموم حاضران در آیین را در پی داشت.

دف‌نوازی زیبا و به‌یادماندنی یکی از بانوان کم‌توان ذهنی از مرکز حمایت از دختران کم‌توان ذهنی بالای ۱۵ سالِ شقایق با همراهی مسعود صالح‌آبادی به‌عنوان استاد بانوی دف‌نواز، بخش دیگری از این آیین بود.

اجرای دو برنامه موسیقی دیگر توسط گروه جامعه اسلامی نابینایان روجا و همچنین گروه آوای دستان از انجمن ناشنوایان کاشان، خوانش دکلمه‌ی زیبا از یکی از بانوان معلولان تحت حمایت مؤسسه توانبخشی هاجر، اجرای نمایش شاد با هنرمندی بهداد مشایخی و محمد عباس‌زاده و تجلیل از ابوالفضل حسینی ملی‌پوش کاشانی تیم ملی تکواندو معلولان و تعدادی از ملی‌پوشان کاشانی تیم‌های ملی پینگ‌پنگ و بیلیارد معلولان از دیگر برنامه‌های این آیین به‌یادماندنی به مناسبت روز جهانی معلولین در تالار فیض دانشگاه کاشان بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.