خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 10:12کد مطلب: 9099

حدود یک درصد از چاه‌های غیرمجاز کاشان مسدود شده‌اند

مسئول امور آب و خاک جهاد کشاورزی کاشان گفت: چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از مجموع ۱۵ هزار هکتار زمین‌های…

مسئول امور آب و خاک جهاد کشاورزی کاشان گفت: چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از مجموع ۱۵ هزار هکتار زمین‌های زراعی این شهرستان تاکنون زیر پوشش طرح‌های آبیاری نوین از جمله قطره‌ای و تحت فشار قرار گرفته است.

علی محلوجی یک‌شنبه ۳ تیرماه در فرمانداری کاشان، با اشاره به این‌که منابع مالی طرح‌های سامانه آبیاری نوین از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود، تصریح کرد: هیچ مشکل اعتباری برای اجرای این طرح‌ها وجود ندارد.

مسئول امور آب و خاک جهاد کشاورزی کاشان با اشاره به این‌که فعالیت در زمینه امور آب در حوزه کشاورزی دستوری نیست و باید از پشتوانه قانونی برخوردار باشد، تصریح کرد: خیلی از چاه‌های آب کشاورزی غیرمجاز هستند و به‌رغم مطرح‌شدن این موضوع در شورای حفاظت آب شهرستان کاشان تاکنون کمتر از یک درصد آن‌ها مسدود شده‌اند.

وی هزینه اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در هر هکتار بسته به نوع آن اعم از قطره‌ای و تحت فشار را بین ۷۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تنها ۱۵ درصد از این مبلغ را کشاورز پرداخت می‌کند.

محلوجی نصب کنتورهای هوش‌مند بر روی چاه‌های آب کشاورزی، آموزش کشاورزان و ترویج اصلاح الگوی کشت را از جمله اقدام های جهاد کشاورزی کاشان برای مقابله با خشک‌سالی بیان کرد.

ساکنان ۱۲ شهر شهرستان های آران و بیدگل و کاشان از خدمات شرکت آب و فاضلاب کاشان بهره‌مند هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.