خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۲۶ بهمن , ۱۳۹۷ساعت : 23:20کد مطلب: 13778

حضور موزه گل و گلاب در نمایشگاه گردشگری

موزه گل و گلاب قمصر کاشان بخشی از فضای نمایشگاه بین‌المللی گردشگری را به خود اختصاص داد. به گزارش میراث…

موزه گل و گلاب قمصر کاشان بخشی از فضای نمایشگاه بین‌المللی گردشگری را به خود اختصاص داد.

به گزارش میراث آریا، در بخش میراث فرهنگی استان‌های کویری گردشگران و بازدید کنندگان می‌توانند از موزه گل و گلاب قمصر کاشان دیدن کنند.

به گفته وی بخشی از وسایل این موزه به نمایشگاه آورده شده تا گردشگران با این موزه آشنا شوند.

بازدید از موزه گل و گلاب قمصر در کاشان هم رایگان است. این موزه در خانه تاریخی ذاکری‌ها توسط بخش خصوصی ایجاد شده تا گردشگران با روند تهیه گلاب آشنا شوند. محصولات این خانه تاریخی و غرفه آن در نمایشگاه گردشگری و گلاب هم فروخته می‌شود.

این موزه همه روزه میزبان گردشگران زیادی است. بسیاری از مسوولان نیز از آن بازدید کرده‌اند و برنامه‌های تلویزیونی زیادی درباره آن ساخته شده است.

مراسم گل‌غلتان قمصر و مراسم زنده گلاب‌گیری سنتی بخشی از برنامه‌های این موزه است.

در بخش معرفی جاذبه‌های استان های کویری در غرفه استان خراسان جنوبی نیز زمین کشاورزی زعفران ایجاد شده است. اداره میراث فرهنگی شهرستان قاینات به بازدیدکنندگان از این مزرعه یاد می‌دهند که چطور زعفران کشت می‌شود.

مزرعه زعفران با گل‌های بنفش رنگ مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. اینها بخشی از جاذبه های گردشگری استان های کویری معرفی شده اند.

دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از  ۲۳ الی ۲۶ بهمن ماه ۹۷ در سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.