خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱۴ دی , ۱۳۹۵ساعت : 21:55کد مطلب: 3745

حمایت دولت از خیرین علم و فناوری به برنامه ششم الحاق شد

با پیشنهاد نماینده کاشان و آران و بیدگل و تصویب مجلس شورای اسلامی، حمایت دولت از خیرین و واقفین علم…

با پیشنهاد نماینده کاشان و آران و بیدگل و تصویب مجلس شورای اسلامی، حمایت دولت از خیرین و واقفین علم و فناوری به ماده ٨١ برنامه ششم توسعه کشور الحاق شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده کاشان و آران و بیدگل، در جلسه امروز، سه شنبه ۱۴دی مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، بند الحاقی پیشنهادی دکتر ساداتی نژاد در خصوص افزایش سهم خیرین و واقفین در تامین مالی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فناوری تصویب شد.

 

در این بند الحاقی به ماده ٨١ برنامه ششم توسعه کشور، دولت موظف است با تشویق خیّرین و واقفین و رفع موانع موجود، به گونه ای برنامه ریزی نماید تا سهم وقف و خیریه از تأمین مالی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فناوری افزایش یابد.

 

بر اساس تبصره۱ این بند، خیرینی که طرح هایی را برای توسعه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری های فناورانه به انجام برسانند، مشمول مزایا و حمایتهای مربوط به خیرین مدرسه ساز خواهند شد.

 

همچنین در تبصره ۲ آن آمده است: در دوره ای که اشخاصی حقیقی و حقوقی غیر دولتی برای احداث، توسعه و تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، کمک آموزشی ،ورزشی ، پژوهشی و خدمات رفاهی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی هزینه نمایند این هزینه ها آنها بعنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی مورد محاسبه قرار گیرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.