خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, 1 مرداد , 1397ساعت : 18:00کد مطلب: 9634

دانشگاه کاشان در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه کاشان برای نخستین‌بار…

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه کاشان برای نخستین‌بار در چهار رشته مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مواد و علوم و مهندسی انرژی در نظام رتبه‌بندی شانگهای در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

مجید منعم‌زاده اظهار‌کرد: رتبه‌‌بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می‌شود.

به گفته وی؛ این رتبه‌بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشور چین برای نخستین‌بار در ژوئن ۲۰۰۳ توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می‌شود.

وی تعداد تولیدات علمی در هر موضوع دانشگاهی، تعداد تولیدات علمی در مجلات برتر در هر حوزه، درصد همکاری‌های بین‌المللی در تولید مقالات، میانگین تأثیر مقالات (استنادات نرمال شده) و تعداد برندگان جوایز مشهور بین‌المللی را از شاخص‌های این نظام رتبه بندی عنوان کرد.

منعم‌زاد افزود: دانشگاه کاشان بر اساس ارزیابی این شاخص‌ها در حوزه مهندسی شیمی رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ و در حوزه‌های مهندسی مواد، علوم و مهندسی انرژی و مهندسی برق و الکترونیک رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ جهان را کسب کرد.

وی افزود: رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۸ در ۵۴ رشته در قالب ۵ حوزه کلی شامل حوزه مهندسی (۲۲ رشته)، حوزه علوم پایه (۸ رشته)، حوزه علوم زیستی (۴ رشته)، حوزه علوم پزشکی (۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی (۱۴ رشته) صورت گرفته است.

به گفته معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان، تنها دانشگاه‌هایی می‌توانند در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند که از حداقل تعداد تولیدات علمی در بازه زمانی ۲۰۱۶-۲۰۱۲ در پایگاه وب «آو ساینس» برخودار بوده‌اند؛

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.